XI. ROČNÍK 2015 – s veter. koef.

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení příznivci ŠNOMÍBO Krumlovského nyní po závodě postupně zpracováváme materiály. Fotky se plní v sekciFOTOGALERIE 2015 autoři je opstupně přebírají a my zveřejňujeme. První VIDEA 2015 jsou také na svém místě. Přibydou i další postřehy začali jsme výsledky dospělých i dětí,  a navštívit můžete také náš FB profil ŠNOMÍBO SPORT, kde účastíníci přidávají své příspěvky nebo je sdílíme, také jsou zde zveřejněny fotogalerie.

Jednou větou chci opravdu letos moc moc  moc poděkovat všem závodníkům a týmu, který se na závodě vytvořil za perfektní práci a věřím , že za rok se zase s tou skvělou partou setkáme.

Honza (Achiles Boys) :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XI. ročník ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÉHO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH 

poprvé oficiální pořadí s veteránskými koeficienty

Datum a místo konání: Pátek, sobota 10. – 11. července 2015, Atletický a fotbalový stadion FK Slavoj Český Krumlov

V ideálním slunečném počasí s teplotou od 23 do 27 stupňů, poprvé s veteránskými koeficienty WMA pro závodníky od 35 let věku, nastoupila osmnáctka mužů a sedmička žen k XI. SNOMÍBO KRUMLOVSKÉMU DESETIBOJI neregistrovaných.

Závod dokončilo 16 mužů a 7 žen, když po páté disciplíně s prasklou achilovkou odstoupil Jan Míka a pro zranění kyčle druhý nejmladší závodník Stanislav Tůma.

Vítězství z loňského ročníku zopakoval českokrumlovák Filip Hermann (Hery TEAM ČK) s 4411 body, což bylo o 41 bodů méně než loňský rekord mítinku stejného borce. Druhý skončil hasič ze Žďáru Tomáš Říha s 4237 body a třetí velmi úspěšný nováček Michal Borek z teamu Kladno Trhovky, který pro zranění nohy nedoběhl disciplínu 110 m překážek. I bez ní bral bronz za 4058 bodů před čtvrtým 50letým veteránem z Českého Krumlova Františkem Ziegelbauerem, který měl s příslušným koeficientem 3860 bodů.  

Mezi ženami zvítězila jako nováček závodu Dana Adámková z Vlkova, která získala s koeficientem za 35 let věku 3098 bodů. Druhá skončila jedna z nejmladších závodnic, 13letá Tereza Supová z Horoměřic a třetí také třináctiletá Tereza Faktorová z SK Čtyři Dvory

Za zmínku stojí skvělá "stovka" Filipa Hermanna, druhá nejrychlejší v historii mítinku 11,77 s., což bylo o 11 setin zlepšení tohoto borce z předešlého roku. Dále je třeba zmínit 577 cm do dálky Michala Borka z Kladna Trhovky, což je také po 595 cm Jiřího Kačírka z roku 2012 druhým nejlepším výkonem na ŠNOMÍBO Krumlovském desetiboji. Stejný borec z Kladna atakoval rekordní výšku 172 cm, kterou se mu nepodařilo zdolat (i zde platí rekord mítinku 171 cm trojnásobného vítěze Krumlovského desetiboje Jiřího Kačírka z Krasejovky.Na stojanech letos zůstalo 168 cm. Nejrychlejší čtyřstovku historie krumlovských mítinků předvedl časem 55,03 sekundy opět pětadvacetiletý Michal Borek, který v závěru ale upadl a vinou zranění kotníku vynechal další disciplínu 110 m překážek, aby posléze k dalším disciplínám nastoupil a vybojoval zmiňovaný bronz. Zatímco rekord v disku Petra Syrového z roku 2013 (28,15 m) o necelý metr nedohonil Pavel Bauer s SDH Těšovice (hodil 27,25 m), v oštěpu se tabulky Krumlovského desetiboje přepisují  díky stejnému borci z hodnoty 40,01 Petra Hladíka na 42,25 m. Ve 41 letech všem ukázal špičkovou formu několikanásobný účastník desetiboje Karel Juráň  ze Svatého Tomáše v běhu na 1500 m , který zvládl  pod 5 min v čase 4\:58 min !!! a celkově na této trati zvítězil.

V ženách druhý nejleoší koulařský výkon v historii mítinku (necelý metr za svým předloňským maximem) předvedla 21letá Lucie Černá z SKB Český Krumlov výkonem 8,3 metru. Ve výšce se pod hranici rekordu 130 cm o dva centuimetry dostaly nejstarší 35letá Jana Adámková z Vlkovaa tedna z nemladších účastnic závodu třináctiletá Tereza Faktorová SK Čtyři Dvory obě tedy pokořily laťku 128 cm.  Daleko k rekordu Darji Pejchalové z roku 2014 (73,14 s.) neměla ani třináctiletá Tereza Supová z \Horoměřic, když zvládla trať v čase 74,82  Jen .31 centimetrů za diskařským rekordem Lenky Mojžíšové z roku 2011 zůstala výkonem rovných 19 metrů opět  letošní "vládkyně silových  disciplín" Lucie Černá. V oštěpu padl také druhý nejdelší výkon historie z rukou Dany Adámkové z Vlkova výkonem 24,82 mTeraza Supová pak zaběhla letoční nejrychlejší čas na 1500 m 6:12 min. což je 11 sekund za historickým maximem Alice Glaserové z roku 2011   

Kompletní pořadí po 10 disciplínách dle veteránských koeficientů najdete zde:

( v posledním sloupci pro porovnání body bez koeficientů. koeficienty jednotlivých borců najdete v barevných tabulkách níže.

Červeně označeni veteráni dle WMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní oficiální výsledky 11 ročníku najdete zde: 

Výsledky seřazené ofic veterán koeficienty

Více připravujeme 

Jednoleté veteránské koeficienty pro muže dle věku:    

 

Jednoleté veteránské koeficienty pro ženy dle věku 

 

 

 

 

 

 

VIII. ročník Dětského víceboje

Datum a místo konání: Sobota 11. července 2015 Atletický a fotbalový stadion FK Slavoj Český Krumlov

Výsledky dětského závodu najdete  ZDE:

Zveřejnění partnerů připravujeme. . .