Hymna ŠNOMÍBO desetiboje

U příležitosti 11. ročníku ŠNOMÍBO Krumlovského desetiboje přednesli po závěrečném ceremoniálu Lenka Ošmerová Koubová s SDH Dobřejovice a její svěřenkyně a svěřenci píseň, kterou účastníxcí navrhli jako hymnu desetiboje. Její mírně upravený text  zde přetiskujeme. Hymnu bychom chtěli zhudebnit s účastníky uvidíme zda se tento krok povede. Věříme , že se skvěloj partou kolem desetiboje určitě. :-)

Video "Hymna ŠNOMÍBO desetiboje" v podání Lenky Ošmerové Koubové  a "souboru Čtyráček".

 „Hymna ŠNOMÍBO desetiboje“

U příležitosti 11. Ročníku složila Lenka Ošmerová Koubová z SDH Dobřejovic

1.     Tak už je další ročník Šnomíba za námi, všichni jsou obdařeni diplomy a cenami. Ale kdo tak dobře jak my tenhle závod zná, jistě nám tu bez přemýšlení za pravdu dá.

2.    Na Šnomíbu vůbec nejde o ceny, pevná vůle a duch fair play se spíš ocení. Povzbudit druhého, nedělat žádné levoty, to jsou na Šnomíbu ty největší hodnoty.

3.    Rok co rok se na start borci postaví, každou zvládnutou disciplínu řádně oslaví. A i když celý závod šlapou si na paty, v cíli je jedno, jsi-li první nebo desátý.

4.    Jó, na stovečce to každý na plný koule hnal a u leckoho odnesl to natažený sval. Ale být pak v péči pohledné masérky, tak to si chlapi nechaj ošetřit i oděrky.

5.    V kouli se všichni chlapi často skvěle předvedou, ale i holky tuhle disciplínu dovedou. A potom je to zákonitě teda vždycky tak, že spousta závodníků vylepší si osobák.

6.    Dálka je varováním všem pro možné výrony, i přesto každoročně padaj skvělé výkony. A hlavně mladí se hecnou a často vytáhnou a skoku k téměř šesti metrům potom dosáhnou.

7.    Výška je vždycky napínavá do konce. A nezajímat může snad jenom pitomce. Mix stylů, co nám všichni závodníci předvedou, to ani Bondarenko nebo Uchov nesvedou.

8.    Čtyřstovka na konci každého tvrdě prověří, kdo tohle nezkusil, tak možná sotva uvěří. Poslední metry se už nekonečné zdají být, nereálná je představa být do druhého dne fit.

9.    Síly na druhý den tu každý jinak nabere, někdo jde brzo spát, druhý se s tím zas vůbec nese…PÍP. A jsou i tací, co hudební vložku připraví a spoustu občanů svým zpěvem mile pobaví.

10. A je tu druhý den, leckdo už se tak nebavil. „Kdo tady na tartanu tyhle ploty postavil?“ A v cíli často slýcháme: „Ty, vole, já to dal a ani jsem si žádný údy nezlámal!“

11.  Disk to je spíš zas disciplína pro muže, jak ale víme – dobré povzbuzení i holkám pomůže. A tak bývá na konci vždycky zajisté, spokojenost u holek i chlapů na místě.

12. Snad jen skok z místa závodníkům trošku uleví, to ale neznamená, že snad borci poleví. A že i tady kdekdo skvělý skok dokáže, to záhy výsledková listina ukáže.

13. Ani oštěp není s atraktivitou pozadu a mnohým před posledním během zvedne náladu. I Špotáková se Železným by se divili, kdyby houževnatost závodníků spatřili.

14. Patnáctistovka už je vážně o vůli a kdekdo by to rád možná zabalil po půli. Jenže skvělá atmosféra Tě požene dál a Ty si řekneš: „Nejsem tady, abych to vzdal!“

15. Každý, kdo to zkusí, se vítězem stal, protože bojovat a nevzdát se tu dokázal. A před každým takovým by se klobouk smeknout měl, za to, že po oba dny, celý závod vydržel.

16. A rozhodně je třeba i ty menší vyzdvihnout, že zvládnou skákat, házet, běhy skvěle zaběhnout. Pět disciplín v jednom dni je fakt velká makačka, ale pro děti tu – jak je vidno – brnkačka.

17. Jistě už chápete, co chceme tím vším říct, že na Šnomíbu fandí jeden druhému z plných plic. Každý tu různé výzvy přijímá s pokorou a závodí v zádech se skvělou podporou.

18. Organizátoři zvládli všem kolem ukázat, že i nesportovec se může skvěle odvázat. A že když nepovolí, pevnou vůli prokáže, tak i dosud nemožné zmáknout dokáže.

19.  Být bezva parťák, bavit se, tu hlavním cílem je. Ten, kdo to krédo pochopí, u nás boduje. Tak před léty zažehl se onen plamínek – pro šanci odnést si odsud plno skvělých vzpomínek.