ČK DENÍK / 2010

Odkazy článků na deník.cz

>>> Šestý díl Šnomíbo desetiboje přepisoval rekordy – Českorumlovský deník

>>> Nadšený Tomáš Dvořák se v Krumlově bavil – Českokrumlovský deník

 

Naskenovaný list tištěné verze Českokrumlovského deníku.pdf
(5.7 MB)

 

 

 

Šestý díl Šnomíbo desetiboje přepisoval rekordy

Český Krumlov – Do už tradiční soutěže neregistrovaných atletů se zapojilo šestadvacet mužů a osm žen.

Autor:

Už pošesté se ve sportovním areálu českokrumlovského Slavoje na Chvalšinské silnici sešli nadšenci, aby poměřili síly v atletickém desetiboji neregistrovaných, který pořádá amatérské sdružení Šnomíbo a přátelé ve spolupráci s Pro–Sportem Č. Krumlov.

S mistrem světa

Na start 6. ročníku Šnomíbo desetiboje neregistrovaných se letos postavilo celkem šestadvacet mužů a osmička žen – a ročník to byl z mnoha pohledů rekordní. Historické tabulky se i přes doslova tropické podmínky přepisovaly hned ve čtyřech mužských a stejném počtu ženských disciplín (pozn. – viz. rámeček).

Také celkový vítěz hlavního závodu mužů, kterým se s náskokem stal českokrumlovský tenisový trenér Petr Hladík, se může pyšnit rekordním zápisem, když při svém premiérovém startu v součtu výkonů všech disciplín klasického desetiboje nastřádal celkem 3935 bodů. Tímto výkonem letošní vítěz o 138 bodů překonal výkon krále 4. ročníku z roku 2008 Oldřicha Švábenského.

V soutěži žen triumfovala mladičká tradiční účastnice, která v podniku startuje už od jeho začátku, šestnáctiletá Nikola Šrámková z Kolína, jež dosáhla součtu 2954 bodů a mohla slavit už popáté celkové prvenství.

Už potřetí byl součástí závodu i víceboj dětí pro naděje ve věku od tří do dvanácti let, v němž se letos prezentovalo šestnáct možná příštích atletických nadějí.

„V dětském závodě jsme nevyhlašovali oficiální pořadí. Malí závodníci si zaběhli šedesátku, dvoustovku, překážky a házeli míčkem, pak si pouze vylosovali ceny a všichni dostali diplom podepsaný Tomášem Dvořákem,“ přiblížil nám zástupce pořádajícího sdružení Jan Míka, který tak zároveň upozornil na největší atrakci šestého ročníku Šnomíbo desetiboje.

Tou bezesporu byla návštěva a také přímá účast v závodě čestného hosta, kterým nebyl nikdo jiný než mistr světa a držitel druhého nejlepšího výkonu historie v desetiboji Tomáše Dvořáka.

Rozhovor s trojnásobným mistrem světa v desetiboji Tomášem Dvořákem si přečtěte ZDE!

„To je jednou větou pro nás doslova bomba. Tomáš udělal závod,“ nadšeně říká Jan Míka a jedním dechem dodává: „Tomáš Dvořák tady ukázal srdce velkého závodníka. Ač původně chtěl ukázat pouze dvě disciplíny druhý den, tak absolvoval téměř celý závod a chyběly mu jen stovka a dálka, když v sobotu přijel až po poledni, protože jako šéftrenér atletické reprezenatce ještě ráno vypravoval české juniory na mistrovství světa.

V neděli nešel patnástistovku, kterou by prý v tom vedru nedal, ale jinak se nahecoval do každé disciplíny a všem nám způsobil neopakovatelný a nepopsatelný zážitek, který budeme ještě asi dlouho všichni vstřebávat. Tomáš nám dal plno cenných rad a mnohé motivoval k dalšímu tréninku jednotlivých disciplín desetiboje.“

Zrcadlo výsledků

6. ročník Šnomíbo desetiboje – závod mužů: 1. Petr Hladík (Rájov) 3935 bodů, 2. Václav Lukš (Rejty) 3554 bodů, 3. Petr Syrový (Gympl ČK) 3490 bodů, 4. Josef Dufek (Č. Krumlov) 3461 bodů, 5. Petr Liška (Větřní) 3370 bodů, 6. Stanislav Tůma (pozn. – skokan roku, který se oproti loňsku zlepšil o více než tisíc bodů) 3296 bodů, 7. Bartoloměj Tomka (SDK ČK) 3271 bodů, 8. Karel Juráň (Sv. Tomáš) 3218 bodů, 9. Jan Míka (Šnomíbo ČK) 2950 bodů, 10. Jiří Marek (Kokosi na Kleti) 2777 bodů, 11. Martin Blažek (Zlín) 2772 bodů, 12. Martin Tůma (Tůma CZ) 2710 bodů, 13. Pavel Borovička (Praha) 2679 bodů, 14. Nikola Tůma (Tůma CZ) 2536 bodů, 15. František Ziegelbauer (Gympl ČK) 2536 bodů, 16. Jaroslav Prommer (Soběňáci) 2510 bodů, 17. Michal Jílek (Č. Krumlov) 2392 bodů, 18. Martin Korčák (Sam Fighters) 2094 bodů, 19. Viktor Jelínek (Dům barev ČK) 1990 bodů, 20. Zdeněk Podpěra (Křemže, nejstarší účastník – 57 let) 1864 bodů, 21. Martin Andršt (Soběňáci) 1759 bodů, 22. Miroslav Hofbauer 1685 bodů, 23. Tomáš Vařil (oba 3 promile team) 1600 bodů, 24. Luboš Dolejš (FC Demolice) 1521 bodů, 25. Ivo Polák (Č. Krumlov) 1504 bodů.

Závod žen: 1. Nikola Šrámková (Kolín) 2954 bodů, 2. Magda Kočová (Sv. Tomáš) 2469 bodů, 3. Lenka Mojžíšová (Mokrý Lom) 2371 bodů, 4. Lenka Tomková (SDK ČK) 1805 bodů, 5. Markéta Borovičková (Praha) 1474 bodů, 6. Michaela Tůmová (Tůma CZ) 1029 bodů, 7. Petra Polanská (Tůma CZ) 598 bodů.

Pozn.: Kompletní výsledky jednotlivých disciplín závodu mužů i žen, včetně výkonů Tomáše Dvořáka a závodu dětí najdete na webových stranách www.viceboje-ck.cz.

Nové rekordy

Muži: koule 9,73 m (469 bodů) – Petr Syrový, výška 166 cm (512 bodů) – Petr Syrový, 110 m překážky 19,2 s. (415 bodů) – Petr Hladík, oštěp 40,01 m (442 bodů) – Petr Hladík.

Ženy: 400 m 1:13,85 s. (247 bodů) – Nikola Šrámková, 100 m překážky 20,21 s. (285 bodů) – Nikola Šrámková, disk 19,11 m (262 bodů) – Lenka Mojžíšová, 1500 m 6:40,15 (291 bodů) – Magda Kočová.

 

Nadšený Tomáš Dvořák se v Krumlově bavil

Český Krumlov – Víkendový Šnomíbo atletický desetiboj neregistrovaných napsal v Českém Krumlově šesté pokračování.

Autor:
 

Koule z ruky Tomáše Dvořáka dolétla při nejpovedenějším pokusu na<br />
metu 14 metrů a 15 centimetrů.

Koule z ruky Tomáše Dvořáka dolétla při nejpovedenějším pokusu na metu 14 metrů a 15 centimetrů.
Autor: DENÍK/Pavel Kacerovský

Velkým tahákem letošního amatérského sportovního klání byla účast trojnásobného mistra světa a držitele druhého nejlepšího desetibojařského výkonu historie – Tomáše Dvořáka.

V neděli poskytl úřadující trenér české atletické reprezentace Českokrumlovskému deníku rozhovor.

Jak jste se dozvěděl o českokrumlovském desetiboji?

Náš úplně první vzájemný kontakt vznikl již v loňském roce, kdy mě jeden z organizátorů Honza Míka oslovil, zda bych se na jejich akci, kterou pořádají již popáté, nepřijel podívat.

V Českém Krumlově jste se ale objevil až letos…

Minulý rok jsem byl mimo republiku. Svoji účast jsem tedy přislíbil na letošním ročníku. A povedlo se. Desetiboj mě baví, navíc když je organizovaný takovou formou a závodníci ho dělají pro zábavu.

Už jste viděl výkony všech startujících. Měl by podle vašeho názoru některý z nich při pravidelném tréninku předpoklady na vrcholový desetiboj?

Myslím, že o to tady vůbec nejde. Všichni si chtějí vyzkoušet desetiboj jako takový, s tím, že je zajímají především jejich osobní výkony. Závodí tak sami se sebou a snaží se přidat nějaké bodíky ke svým výsledkům z minulých ročníků. A to je základ úspěchu. Všichni jsou neatleti, takže bych nerad řešil, zda by na to někdo měl nebo ne. Vždyť to dělají jen jednou za rok.

Původně jste měl jen vrhat koulí a házet diskem, nakonec se účastníte takřka všech disciplín…

V sobotu jsem přijel pozdě a stihl jsem až kouli. Potom jsem skákal do výšky, proběhnul jsem si čtvrtku, překážky, hodil jsem diskem, místo tyče jsem si skočil z místa… na patnáctistovku mě ale v tom horku neukecají! (směje se)

Stihl jste si prohlédnout město?

V sobotu večer jsme si ho s manželkou prošli. Jsem tady poprvé a musím říct, že Český Krumlov je opravdu nádherný. Strávíme tady krásný víkend, dva roky jsem se nehýbal, a tak si aspoň trochu zasportuji, navíc je tu krásné prostředí… jsem nadšený a bavím se!