XI. ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ 2015

01.07.2014
 

                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XII. ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ (8. – 9. 7. 2016)

                                                     IX. DĚTSKÝ VÍCEBOJ 2016 (9. 7. 2016)

Už je to tady !! Blíží se dvanáctý ročník tradiční vícebojařské akce v Českém Krumlově, která je naplánována na pátek a sobotu 8.-9. července 2016

Podrobnosti k letošnímu ročníku závodu dospělých budeme zveřejňovat ZDE NA ODKAZE, k závodu dětí ZDE NA ODKAZE přihlášky půjdou zasílat do 10.6.2016 nebo do naplnění stanovených kapacit (40 lidí pro dvoudenní desetiboj, 40 dětí pro dětský víceboj).

Přihlášky stahujte zde: Prihlaska desetiboj neregistrovaných 2016

                                   Prihlaska na detsky viceboj 2016

Vyplněné přihlášky posílejte na mika@klimamedia.com

             Startovní listina k 18.5.2016 (červeně závodníci s veteránským koeficientem)

 


2972 Bohumil Sak  13 2002 SK Čtyři Dvory
2002 Stanislav Tůma jr. 14 2002 Tůmáci
3305 David Šlajferčík  19 1996 Český Krumlov
2806 Martin Korčák 20 1996 Sam Fighters
4146 Ondřej Blahout 23 1993 Slavia České Budějovice
4452 Filip Hermann 23 1992 Hery TEAM ČK
4237 Tomáš Říha 25 1990 SDH Žďár
4058 Michal Borek 26 1990 Kladno Trhovky
1988 Pavel Novotný  28 1988 SK Dušníky
1988a Miroslav Tenkl 28 1988 HC Sharks ČK
3714 Radek Bartuška 30 1985 LARX.cz
4054 Milan Konrád 34 1981 Český Krumlov
3487 Josef Dufek 36 1979 Český Krumlov
2021 David Hanus 39 1977 Klub Destinka
1870 Tomáš Vařil 39 1976 3‰ team
1976 Ondřej Dolejš 40 1976 Klub Destinka
2903 Martin Blažek 40 1975 SK OB Zlín
3296 Stanislav Tůma 40 1975 Tůmáci
3390 Karel Juráň 42 1974 Triatlon  Tálín
2879 Vladimír Sup 44 1971

Horoměřice


Startovní číslo Jméno Příjmení věk dosažený v den závodu ročník klub     
2982 Tereza Supová 14 2002 Horoměřice
2590 Tereza Faktorová 14 2002 SK Čtyři Dvory
2319 Zuzana Zuziaková 35 1981 VK Balet
3034 Dana Adámková 36 1980 Triatlon Tálín
1977 Anna Šedivá 39 1977 Anglická jazykovka
1029 Michaela Tůmová 42 1974 Tůmáci

Sledujte novinky zde, ještě se budeme snažit všechny na něž máme kontakty informovat mailem

Honza Míka

Organizátor akce

602 195 702

mika@klimamedia.com

Sponzoři a partneři 2016

_____________________________________________________________________________________

XI. ročník ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÉHO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH 
poprvé oficiální pořadí s veteránskými koeficienty

Datum a místo konání: Pátek, sobota 10. – 11. července 2015, Atletický a fotbalový stadion FK Slavoj Český Krumlov

V ideálním slunečném počasí s teplotou od 23 do 27 stupňů, poprvé s veteránskými koeficienty WMA pro závodníky od 35 let věku, nastoupila osmnáctka mužů a sedmička žen k XI. SNOMÍBO KRUMLOVSKÉMU DESETIBOJI neregistrovaných.

Závod dokončilo 16 mužů a 7 žen, když po páté disciplíně s prasklou achilovkou odstoupil Jan Míka a pro zranění kyčle druhý nejmladší závodník Stanislav Tůma.

Vítězství z loňského ročníku zopakoval českokrumlovák Filip Hermann (Hery TEAM ČK) s 4411 body, což bylo o 41 bodů méně než loňský rekord mítinku stejného borce. Druhý skončil hasič ze Žďáru Tomáš Říha s 4237 body a třetí velmi úspěšný nováček Michal Borek z teamu Kladno Trhovky, který pro zranění nohy nedoběhl disciplínu 110 m překážek. I bez ní bral bronz za 4058 bodů před čtvrtým 50letým veteránem z Českého Krumlova Františkem Ziegelbauerem, který měl s příslušným koeficientem 3860 bodů.  

Mezi ženami zvítězila jako nováček závodu Dana Adámková z Vlkova, která získala s koeficientem za 35 let věku 3098 bodů. Druhá skončila jedna z nejmladších závodnic, 13letá Tereza Supová z Horoměřic a třetí také třináctiletá Tereza Faktorová z SK Čtyři Dvory

Za zmínku stojí skvělá "stovka" Filipa Hermanna, druhá nejrychlejší v historii mítinku 11,77 s., což bylo o 11 setin zlepšení tohoto borce z předešlého roku. Dále je třeba zmínit 577 cm do dálky Michala Borka z Kladna Trhovky, což je také po 595 cm Jiřího Kačírka z roku 2012 druhým nejlepším výkonem na ŠNOMÍBO Krumlovském desetiboji. Stejný borec z Kladna atakoval rekordní výšku 172 cm, kterou se mu nepodařilo zdolat (i zde platí rekord mítinku 171 cm trojnásobného vítěze Krumlovského desetiboje Jiřího Kačírka z Krasejovky.Na stojanech letos zůstalo 168 cm. Nejrychlejší čtyřstovku historie krumlovských mítinků předvedl časem 55,03 sekundy opět pětadvacetiletý Michal Borek, který v závěru ale upadl a vinou zranění kotníku vynechal další disciplínu 110 m překážek, aby posléze k dalším disciplínám nastoupil a vybojoval zmiňovaný bronz. Zatímco rekord v disku Petra Syrového z roku 2013 (28,15 m) o necelý metr nedohonil Pavel Bauer s SDH Těšovice (hodil 27,25 m), v oštěpu se tabulky Krumlovského desetiboje přepisují  díky stejnému borci z hodnoty 40,01 Petra Hladíka na 42,25 m. Ve 41 letech všem ukázal špičkovou formu několikanásobný účastník desetiboje Karel Juráň  ze Svatého Tomáše v běhu na 1500 m , který zvládl  pod 5 min v čase 4\:58 min !!! a celkově na této trati zvítězil.

V ženách druhý nejleoší koulařský výkon v historii mítinku (necelý metr za svým předloňským maximem) předvedla 21letá Lucie Černá z SKB Český Krumlov výkonem 8,3 metru. Ve výšce se pod hranici rekordu 130 cm o dva centuimetry dostaly nejstarší 35letá Jana Adámková z Vlkovaa tedna z nemladších účastnic závodu třináctiletá Tereza Faktorová SK Čtyři Dvory obě tedy pokořily laťku 128 cm.  Daleko k rekordu Darji Pejchalové z roku 2014 (73,14 s.) neměla ani třináctiletá Tereza Supová z \Horoměřic, když zvládla trať v čase 74,82  Jen .31 centimetrů za diskařským rekordem Lenky Mojžíšové z roku 2011 zůstala výkonem rovných 19 metrů opět  letošní "vládkyně silových  disciplín" Lucie Černá. V oštěpu padl také druhý nejdelší výkon historie z rukou Dany Adámkové z Vlkova výkonem 24,82 mTeraza Supová pak zaběhla letoční nejrychlejší čas na 1500 m 6:12 min. což je 11 sekund za historickým maximem Alice Glaserové z roku 2011   

Kompletní pořadí po 10 disciplínách dle veteránských koeficientů najdete zde:

( v posledním sloupci pro porovnání body bez koeficientů. koeficienty jednotlivých borců najdete v barevných tabulkách níže.

Červeně označeni veteráni dle WMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní oficiální výsledky 11 ročníku najdete zde: 

Výsledky seřazené ofic veterán koeficienty

Více připravujeme 

Jednoleté veteránské koeficienty pro muže dle věku:    

 

Jednoleté veteránské koeficienty pro ženy dle věku 

 

 

 

 

 

 

VIII. ročník Dětského víceboje

Datum a místo konání: Sobota 11. července 2015 Atletický a fotbalový stadion FK Slavoj Český Krumlov

Výsledky dětského závodu najdete  ZDE:

Zveřejnění partnerů připravujeme. . . 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

 

 

 

10. ročník ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÉHO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH 2014

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X. KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ A VII. DĚTSKÝ VÍCEBOJ 2014



V částečně nepříznivém počasí, které závod postihlo snad poprvé v desetileté historii, se muselo měnit pořadí některých disciplín.  

Z osmatřiceti závodníků závod nemohl bohužel dokončit Pavel Krátký (VK Balet Kamenný Újezd), který byl při osmé disciplíně (přeložený skok vysoký z prvního dne) odvezen do nemocnice s přetrženou achilovkou. Nováček závodu 21-letý krumlovák Filip Hermann (Hery Team) překonal výkonem 4452 bodů o 169 bodů rekord mítinku trojnásobného vítěze Jirky Kačírka (SDH Krasejovka)! Ten letos nemohl nastoupit z důvodu zahraniční cesty. Druhý Ondřej Blahout (JČU České Budějovice), který nastoupil do poslední disciplíny, běhu na 1500 m, po šití tržné rány na ruce po skoku vysokém také překonal poprvé čtyřtisícovou hranici výkonem 4146  bodů. Také bronzový medailista, nováček závodu Tomáš Říha (SDH Žďár) překonal o bod čtyřtisícovou hranici.
Překonány byly rekordy tří disciplín. V běhu na 400 m dosáhl vynikajícího času 55,45 s. Filip Hermann, který překonal dosavadní rekord z roku Petra Valenta (SDH Krasejovka) o 2,29 s. V běhu na 110 m překážek si vlastní maximum z loňského roku vylepšil o 62 setin Jindřich Kouba (SDH Dobřejovice) na čas 17,34 s. Taktéž vlastní rekord z loňska zvedl o 9 cm při skoku z místa Radek Bartuška (SDH Krasejovka) na 277 cm.

Své osobní rekordy si přepsali jen závodníci, kteří startovali podruhé, tradičním borcům se ve špatném počasí výkony nezlepšovaly. Kromě již zmiňovaného Ondřeje Blahouta, který rekord překonal o 146 bodů, si zvedli osobáky Jindřích Kouba (SDH Dobřejovice o 333 bodů na 3943. Martin Dudák (Dudáci Kamenný Újezd), který startoval před naposledy pěti lety se polepšil o 1591 bodů,  Radek Bartuška (SDH Krasejovka), který měl jeden nedokončený závod překonal o 190 bodů na 3714.  Jeho oddílový kolega Milan Čada se polepšil o61 bodů na 3586 bodů. Posledními dvěma muži, kteří se zlepšili byli Radek Chýna (Bomba k tyči) (o 701 bodů) a Vladimír Sup Horoměřice (o 317 bodů). Z žen si polepšila Markéta Borovičková (Borůvky Světice) svůj výkon před čtyřmi lety o 208 nodů na hodnotu 1682 bodů.   

 V ženách nastoupilo rekordních sedm závodnic, které vytvořiliy stejně jako muži, jak je na tomto závodě tradiční, navzájem povzbuzující se partu. Nakonec se z vítězství radovala po dvou letech navrátivší se závodnice z Pardubic a čerstvá maminka Darja Pejchalová (ZŠ Závodu míru) výkonem 1938 bodů Před pětinásobnou účastnicíZuzanou Zuziakovou  (VK Balet České Budějovice) a letos poprvé závodivší Alenou Ziegelbauerovou z českokrumlovského CIGI týmu. Svůj osobní rekord si vytvořila podruhé startující závodnice Markéta Borovičková z týmu Borůvky Světice když poskočila o 208 bodů na 1682 bodů. Těsně pod hranicí svého  osobního maxima 77 bodů skončila sedmá pětinásobná účastnice Michaela Tůmová(Tůma CZ) svá první maxima si stanovily také pátá Lenka Křížová RUNGO.CZ) 1610 bodů a sestra vítěze mužské kategorie Marta Hermannová (Hery team) 1466 bodů-

Dětský závod

Svůj tradiční závod měly i děti, kterých závodilo rekordních 41.

O tomto závodě připravujeme informace do sekce dětského víceboje.

V charitativní sbírce se vybralo 17.105 Kč pro I. centrum zdravotně postižených Jižních Čech

Závodnící a přátelé českokrumlovského závodu letos uspořádali také charitativní sbírku pro sportovce I. centra zdravotně postižených Jižních Čech ve které bylo předáno speciální vrhačské křeslo v hodnotě 10.000 Kč + račny a kladivo za 1000 Kč určené pro handikepované sportovce a závodní tretry v hodnotě 2580 Kč  - další vybavení bude moci být dokoupeno, neboť na českokrumlovském víceboje se vybralo 17.105 Kč. Více o charitativní akci a jejích dárcích postupně doplníme v sekci ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším výkonům, fotografiím a postřehům ze závodu se budeme postupně věnovat a doplňovat je. Prosíme o strpení.

Zde je výsledková listina X. ročníku ŠNOMÍBO krumlovského desetiboje neregistovaných 11.-12.7.2014

pdf_m Výsledky po diosciplínách 2014

pdf_m  X. desetiboj z časomíry 2014

pdf_m  X. desetiboj z časomíry ženy

pdf_m  Pořadí dle pětiletých koeficientů veteránů

 


 

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 

HonzaM Archiv

IX. ŠNOMÍBO DESETIBOJ 2013

01.06.2014

9. ŠNOMÍBO DESETIBOJ (13.-14. ČERVENCE 2013) ZNÁ VÝSLEDKY.  V IDEÁLNÍM POČASÍ PADLY ČTYŘI REKORDY DISCIPLÍN A ČTYŘI "OSOBÁKy"  jIŘÍ KAČÍREK ZAVRŠIL ZLATÝ HATTRICK.

pdf_m  Pořadí desetiboj 2013 výsledky po disciplínách ke stažení 

pdf_m  Muzi_CK_vysledky_casomira - Výsledky z časomíry stažení 

pdf_m  Pořadí dle pětiletých veteránských koeficientů 2013 - Orientační pořadí dle pětiiletých veteránských koeficientů 



Informace VI. dětský víceboj 13.7.2013  ZDE 

Šestadvacet z osmadvacítky přihlášených amatérských desetibojařů (z toho 2 ženy) dokončilo o víkendu 13.-14. července 9. ročník ŠNOMÍBO atletického desetiboje neregistrovaných.

Zlatý hattrick završil vítězstvím Jiří Kačírek (SDH Krasejovka) a zvítězil výkonem 4157 bodů, nováček meetingu Ondřej Blahout (JČU ČB) skončil druhý výkonem rovných 3 900 bodů a na bronz dosáhl díky závěrečnému finiši na 1500 metrů o 28 bodů Petr Syrový (Gymnázium Český Krumlov) výkonem 3610 bodů. Na čtvrtém místě je třeba zmínit nováčka závodu Jindřicha Koubu (SDH Dobřejovice), který po sobotním vizóze po druhé disciplíně hrdinně "vstal z mrtvých" a dokonce stanovil jeden z rekordů disciplín na běh na 110 metrů překážek – navýšil jej na hodnotu 17,96 s. !! (SDH Dobřejovice) a jen těsně zůstal za medaílí. Další rekord padl v kouli a stanovil jej Ondřej Blahout (JČÚ České Budějovice) 10,52 m. Padl i nejstarší rekord disciplíny z roku 2005 (prvního ročníku – Viktora Lejčka (Praha) ze skok z místa 266 cm, zlepšil o 2 cm Radek Bartuška (SDH Krasejovka). Posledním překonaným rekordem disciplíny byl disk, kde nejprve vytvořil druhým pokusem rekord Karel Světlý (PRO-MED) 27,68, aby jej svým třetím pokusem navýšil Petr Syrový (Gymnázium ČK) na velmi kvalitních 28,13 m.  

Osobní rekordy si stanovili Petr Syrový 120 bodů (3638 bodů), David Hanus (VK Balet) z 1836 bodů přeskočil magickou  dvoutisícovou hranici od 21 bodů a jeho oddílový kolega Martin Ježek skočil z 2455 bodů 2602 bodů, po nedokončených desetibojích v posledních dvou letech si stanovil rekord i Radek Bartuška (SDH Krasejovka) – 3524 bodů.  Celkem 11 závoníků zůstaslo nad hranicí 3000 bodů.

"Smutným hrdinou" (opravdu jen v uvozovkách) se stal devítinásobný účastník ŠNOMÍBO desetiboje Jan Míka (ŠNOMÍBO ČK), který po svém loňském druhém nejslabším výkonu 2449 uzavřel sázku, že překoná v letošním ročníku své osobní maximum 3122 bodů. K rekordu musel po zkažené výšce zaběhnout závěrečný běh na 1500 m za 5:38:91, což znamenalo překonat svůj osobní rekord o 32 sekund. S nevídanou podporou všech účastníků zůstal rekord (ale bohužel i závodník) ležet 10 metrů před cílem, kdy na časomíře svítilo 5:31 min.. Do cíle doklopýtal v čase 5:51:91, což stačilo na 3 069 bodů a 9. místo    

Mezi ženami svedly statečný boj o body a umístění dvě závodnice – čtyřnásobná účastnice Michaela Tůmová (TůMA CZ 1000) dosáhla výkonu těsně pod hranici 1000 bodů – konkrétně 978 bodů a brala zlato. Statečně bojovala i Lenka Ošmerovou-Koubová (SDH Dobřejovice) a jako nováček závodu si stanovila základní desetibojařský výkon 731 bodů

Výtečně si vedl i nejmladší závodník ve startovním poli Miroslav  Mikšl 1999 (Slavia Č. Budějoviceú, který se večel do první dvacítky svým premiérovým desetibojařským výkonem těsně pod hranici 2000 bodů – konkrétně 1941 bodů. Smůlu na překážkách si vybral zase ostřílený pětinásobný účastník Tomáš Vařil (Jedličky ČK), který za polovinou tratě klopýtl a nedoběhl což jej možná stálo osobní rekord, za kterým zaostal o 64 bpdů. 

Po deseti disciplínách muži: 

 

1 4282 Kačírek Jiří SDHK (SDH Krasejovka) 85 4157    
2 1993 Blahout Ondřej JCU (JČU ČB) 93 3900    
3 3518 Syrový Petr GYMCK (Gymnázium ČK) 79 3638    
4 1993 Kouba Jindřich SDHD (SDH Dobřejovice) 93 3610    
5 944 Bartuška Radek SDHK (SDH Krasejovka) 85 3524    
6 1980 Boháč Vít MAL (Malšice) 80 3434    
7 1984 Kupský Michal TRO (Troubsko) 84 3197    
8 3305 Šlajferčík David GYMCK (Gymnázium ČK) 96 3075    
9 3122 Míka Jan SNOM (Šnomíbo ČK) 73 3068    
10 3310 Světlý Karel PROM (PRO.MED) 77 3059    
11 3295 Netušil Jiří SDHP (SDH Přísečná) 80 3043    
12 3296 Tůma Standa TUMA (TŮMA CZ 1000) 75 2881    
13 2903 Blažek Martin SKOB (SKOB Zlín) 75 2830    
14 1991 Čutka Václav BOM (Bomba k tyči) 91 2796    
15 2455 Ježek Martin VKBAL (VK Balet) 74 2602    
16 1971 Sup Vladimír HORO (Horoměřice) 71 2562    
17 2510 Prommer Jaroslav KOUM (Koumák o.s.) 79 2363    
18 2598 Ziegelbauer František CIGI ( Cigi-tým ČK) 64 2295    
19 1836 Hanus David VKBAL (VK Balet) 77 2021    
20 1999 Mikšl Miroslav SLAC (Slavia ČB) 99 1941    
21 1992 Chýna Radek BOM (Bomba k tyči) 92 1924    
22 1870 Vařil Tomáš JEDL (Jedličky ČK) 76 1806    
23 1966 Jalůvka Tomáš SOKP (Sokol Prosek Praha 9) 66 1770    
24 1903 Hofbauer Miroslav HOF (Hoffi Racers) 76 1707    
  1978 Boháč Lukáš CK (Český Krumlov) 78 1254 po pěti disc. DNF
  2536 Tůma Nikola TUMA (TŮMA CZ 1000) 75 1136 po pěti disc. DNF

 

Po deseti disciplínách ženy: 

 

Pořadí St. číslo Jméno Klub Ročník body
1 1029 Tůmová Michaela TUMA (TŮMA CZ 1000) 74 0977
2 1972 Ošmerová Koubová Lenka SDHD (SDH Dobřejovice) 72

 

0731

 

Další příspěvky připravujeme - postupně doplníme ke statistickým datům také informace ze zákulisí – fotografie , videa, postřehy momentky a tak dále. Čekejte je potupně je toho hodně. Honza Míka. Budu rád za fotky účastníků a diváků posílejte na mail mika@klimamedia.com, nebo volejte na tel: 602 195 702

HonzaM Archiv

VI. ročník ŠNOMÍBO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH 10-11.7.2010

12.07.2010

AKTUÁLNĚ 26.7.2010 :

DECATHLON NEWS – OHLÉDNUTÍ ZA ZAJÍMAVOSTMI VI.ROČNÍKU ČEKÁ I NA VAŠE PŘÍSPĚVKY:
ČERSTVÉ VYDÁNÍ POSTŘEHŮ, GLOS, REPORTÁŽÍ Z VI. ROČNÍKU (DECATHLON NEWS A DECATHLON NEWS SPECIAL) NAJDETE  VČ. INFO A OBSAHU  NA ODKAZE ZDE    ZAMYSLETE SE NEMÁTE-LI TAKY ČÍM PŘISPĚŤ DO SPORTOVNĚ "BULVÁRNÍHO PLÁTKU? VAŠE POTŘEHY RÁDI ZVĚŘEJNÍME.

POZOR VŠICHNI !!VÝSLEDKY FOTOSOUTĚŽE ZNÁMY !!! PODÍVEJTE SE NA VÝSLEDKY VE TŘECH KATEGORIÍCH -  1. "SPORTOVNÍ OKAMŽIK" 2. "EMOCE" 3. ZÁKULISÍ !! 
 

Na start VI. ročníku ŠNOMÍBO desetiboje se v tropickém počasí (oba dva dny přes 30 stupňů) postavilo 26 mužů a 8 žen z řad neregistrovaných závodníků. Závod dokončilo 25 mužů a 7 žen.


Čestným hostem a nečekaným aktivním účastníkem, rádcem a trenérem pro celé startovní pole byl trojnásobný mistr světa v desetiboji a držitel druhého nejlepšího výkonu na světě (8994) Tomáš Dvořák!!! I když už trénuje v posledních letech „jen“ své svěřence, probudil v Českém Krumlově srdce závodníka a nemohl závodu jen nečinně přihlížet J. Hned po příjezdu s manželkou Gábinou se zapojil do probíhající disciplíny – vrhu koulí. . . . Postupně se zapojoval do sedmi disciplín, ač si do Českého Krumlova nepřibalil ani tretry.. (100 m a dálku nestihl, 1500m vynechal). Amatérským sportovcům i dětským benjamínkům, kteří se účastnili doplňkového dětského víceboje, připravil Tomáš Dvořák nezapomenutelný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat!!!

Děkujeme Tomáši a Gábině Dvořákovým za jejich prima přístup, přejeme hodně zdraví a trenérských úspěchů a věříme, že si naše českokrumlovské setkání ještě zopakujeme.
 

 

VI. ROČNÍK ŠNOMÍBO DESETIBOJE

TOMÁŠ DVOŘÁK ÚČASTNÍKEM, RÁDCEM I TRENÉREM V ZÁVODĚ AMATÉRŮ !!   
 

V letošním ročníku byly závodníky vytvořeny následující rekordy ŠNOMÍBO desetiboje.

Absolutní výkon historie ŠNOMÍBO desetiboje překonal po 10 disciplíínách vítěz Petr Hladík (Rájov), který o 138 bodů navýšil výkon Oldy Švábenského ze IV. Ročníku (2008). Stanovil rekord ŠNOMÍBO desetiboje na hodnotu 3 935 bodů !!!

Letošní stupně vítězů:

Na "bedně" Petr Hladík (Rájov) a Nikola Šrámková (Kolín) 1. místo

Venca Lukš (REYTY) a Madla Kočová (Svatý Tomáš) 2. místo – vlevo,

Petr Syrový (Gymnpl Český Krumlov) a Lenka Mojžíšová (Mokrý Lom) 3. místo – vpravo

 

 

 

V mužích byly v VI. ročníku posunuty nové „rekordy“ neregistrovaných závodníků v disciplínách:

 

Koule Petr Syrový (Gymnázium Český Krumlov) 9,73 m 469 bodů
Výška Petr Syrový (Gymnázium Český Krumlov) 166 cm 512 bodů
110 m př. Petr Hladík (Rájov) 19,2 s. 415 bodů
Oštěp Petr Hladík (Rájov) 40,01 m 442 bodů

 

V ženách byly posunuty nové „rekordy“ v disciplínách

400 m Nikola Šrámková (Kolín) 73,85 s. 247 bodů
100 m př. Nikola Šrámková (Kolín) 20,21 s 285 bodů
Disk Lenka Mojžíšová (Mokrý Lom) 19,11 m 262 bodů
1500 m Magda Kočová   6,40,15 min. 291 bodů

Kompletní výsledky najdete na odkaze zde vč. zařazení českokrumlovských výsledků Tomáše Dvořáka.

 

pdf_m Kompletní výsledková listina ročníku 2010.pdf (2,2 MB)

 

 

VI. ročník ŠNOMÍBO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH - Celkové pořadí po 10. disciplínách MUŽI:  

1

17

69

Petr Hladík

1975

Rájov

3935

2

4

3368

Venca Lukš

1973

REYTY

3554

3

19

41

Petr Syrový

1973

Gympl Český Krumlov

3490

4

1

3487

Pepa Dufek

1979

ČESKÝ KRUMLOV

3461

5

20

1976

Petr Liška 

1976

JIP Větřní

3370

6

13

1987

Standa Tůma

1975

TŮMA CZ

3296

7

25

6

Bartoloměj Tomka

1994

SDK ČK

3271

8

2

3390

Karel Juráň

1974

SVATÝ TOMÁŠ

3218

9

5

3122

Jan Míka

1973

ŠNOMÍBO ČK

2950

10

7

2811

Jiří Marek

1975

KOKOSI NA KLETI

2777

11

8

2780

Martin Blažek

1975

SK ZLÍN

2772

12

23

3

Martin Tůma

1992

TŮMA CZ

2710

13

9

2717

Pavel Borovička

1972

PRAHA

2679

14

14

1979

Nikola Tůma

1975

TŮMA CZ

2536

15

26

1964

František Ziegelbauer

1964

Gympl ČK

2536

16

12

2151

Jarda Prommer

1979

SOBĚŇÁCI

2510

17

10

2393

Michal Jílek

1979

ČESKÝ KRUMLOV

2392

18

24

1996

Martin Korčák

1996

SAM FIGHTERS

2094

19

18

123

Viktor Jelínek

1985

Dům barev ČK

1990

20

11

2364

Zdeněk Podpěra

1953

KŘEMŽE

1864

21

6

2982

 Martin Andršt

1978

SOBĚŇÁCI

1759

22

22

20

Míra Hofbauer

1976

3 promile team

1685

23

16

1640

Tomáš Vařil

1976

3‰ team

1600

24

21

7

Luboš Dolejš

1975

FC Demolice

1521

25

15

1926

Ivo Polák

1964

ČESKÝ KRUMLOV

1504

 VI. ročník ŠNOMÍBO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH – Celkové pořadí po 10. disciplínách ŽENY

1

27

3102

Nikola Šrámková

1994

Sokol Kolín

2954

2

34

4

 Madla Kočová

1984

Svatý Tomáš

2469

3

28

2528

Lenka Mojžíšová

1977

MOKRÝ LOM

2371

4

29

1823

Lenka Tomková

1971

SDK ČK

1805

5

31

1997

Markéta Borovičková

1997

Praha

1474

6

30

1

Michaela Tůmová

1982

TŮMA CZ

1029

7

33

4

Petra Polanská 1983

1983

TŮMA CZ

598

 

admin Archiv

.

01.07.2010
Komentáře nejsou povoleny

TNT fortuna meeting Kladno 2010 – na vlastní oči. . .

21.06.2010

Byli jsme se letos 15.-16. června s Janou podívat,  stejně jako minulý rok Mojžíšovi, na TNT fortuna meetingu na Kladně, kde se sešla světová desetibojařská špička a my jsme mohli nasát atmosféru krásného závodu. . . Jeho alespoň nepartrný zlomek chceme v červenci přenést na naše amatérské českokrumlovské klání, kterému patří tyto stránky.  

Bohužel, mohli jsme se z pracovních důvodů stavit jen na první den a vzít si tak "jen částečnou" inspiraci, ale rozhodně to stálo za to . Díky tomu,  že hvězdy atletického nebe jsou všem divákům na Kladně díky propojenosti stadiou s tribunami na dosah, měli jsme mimo jiné hned na začátek meetingu tu čest stát vedle Dany Zátopkové, Claye, Šebrleho a také se osobně setkat s trojnásobným mistrem světa , držitelem druhého nejlepšího světového výkonu v desetiboji a šéftrenérem české reprezentace Tomášem Dvořákem. Sympatický atlet a patron kladenského meetingu slíbil , že s  největší pravděpodobností se můžeme těšit že nás přijede po našem pozvání 10.-11. července podpořit  do Českého Krumlova !!!!!!!!!  Tomáš Dvořák na Kladně letos plnil roli trenéra , komentátora pro média, glosátora a hecíře závodníků a bylo na něm po celou dobu vidět , že je ve své kůži . . .   

Pokusíme se ve zkratce přenést a parafrázovat dění , které jsme viděli na Kladně a dokoukali druhý den v televizi..Neodpusítm si srovnání s našimi amatérskými "výkony" :-)       

Hned první disciplína 100 m ukázala  nevyzpytatelnost královské atletické disciplíny, kde si smůla ve startovním poli rozhodně nevybírá. Američan Bryan Clay oznámivší na Kladně útok na světový rekord, skončil nešťastně stovku ve třech čtvrtinách krátké trati a jeho doběh s nataženýmm svalem nevěstil pro další disciplíny nic dobrého.Z desetiboje nakonec sice odstoupil , ale ukázal všem, jaká je v desetiboji kromě soupeření  parta a sounáležitost. Bryan se ujal role pomocníka a spolukomentátora akce, stejně jako česká jednička a světový rekorman Roman Šebrle, který po přetrvávajícím zranění z nedávného mítinku v Gotzisu ještě nebyl fit , přesto nastoupil na start dalšího  rozběhu na 100 metrovou ttrať , kterou v závěru vyklusal a divákům se do mikrofonu omluvil s tím, že to nepůjde, ale že také zůstane v dění závodu v roli "komentátora" a že na stadionu bude až do konce. Závodnicky se "přišlo" tedy o dvě největší hvězdy, ale  rozhodně ne o velký závod , který pokračoval a měl díky komentáři závodníků zvláštní nádech pro přítomné diváky .  

Nešťastné pokračování pro organizátory i závodníky měla i další disciplína – skok daleký , kde došlo k nešťastnému zranění závodníka Clastona Bernarda z Jamajky, kterého nakonec odvezla sanitka s poraněním v običeji. Zdálo se, že po loňském špatném počasí se na organizátory a závodníky zase sesypala smůla. . .. Přesto bylo super, sledovat zblízka skoky přers 7,5 metru v podání několika borců. Skvělé vykročení do závodu zde ukázal ukrajinský borec Oleksiv Kasyanov, který vyhrál disciplínu skokem 7,79 m. Pro srovnání, vidfět adrazit se a "letět" zblízka závodníka o 2,4 m metru dál, než se to podařilo nejlepším výkonem na krumlovském doskočišti je opravdu něco jiného ne v televizi – a je to zážitek.  

Pozdější vítěz Kasyanov pokračoval výborně i v kouli, kde jsem si teprve naživo uvědomil , že desetibojaři vesměs vynechávají otočku a hážou tzv. přísunem – tedy jako my :-) )))  Roman Šebrle s Bryanem Clayem zavzpomínali jak pokus američana, který zkoušel házet s otočkou před několika lety a tento pokus připravil možná borce o zlato z mistrovství světa ! No ještě že my na ŠNOMÍBO desetiboji také hážem bez otočky a eliminujem tedy riziko, že bychom přišli o titul :-) ))) Uvědomme si opět rozdíl mezi výjkony profíků a našimi nejlepšími výkony – 15,92 m Alexeje Drozdova oproti 9,33 m Nikoly Tůmy :-)   Koulařský sektor se ale stal osudným pro dalšího borce ze světové extratřídy Dmitrije Karpova, který také odstoupil po této disciplíně – pro zajímavost celkově nedokončilo závod 11 borců.

Výšku jsme ještě částečně shlédli naživo. výkony kolem 2 m okořenil nakonec překonáním výšky  2,12 m Alexej Drozdov a druhý kanaďan Jamie Adjeten Nelson se výkonem 2,09 o dva body dostal do čela celkového pořadí. Výška byla úspěšná i pro české naděje – Adam Nejedlý skončil čtvrtý ve skupině A skokem 2,06 a pomyslnou skupinu B ovládli Adam Pešiak (2,00),, Jaroslav Hedvičák (1,97)  a Pavel Baar (1,94). No uvidíme kam se české naděje dostanou ve světových žebříčcích , zda půjou nastolenou zlatou desetibojařskou cestou Změlíka, Dvořáka a Šebrleho. . . No věřím , že nám o "svých svěřencích" a nadějích českého desetiboje a atletiky vůbec  Tomáš Dvořák v Krumlově řekne něco víc. . . No a co myslíte padne letos i výškařský "rekord ŠNOMÍBO desetiboje", který je zatím v držení Oldy Švábenského výkonem 164 cm?

 Ale zpět na Kladno. …  Kasyanovu nejlepší čtvrtku za 48,03 a jeho posun opět do čela už jsme si nevychutnali na stadionu , ale dozvěděli se o ní v reportážích v rádiu v autě cestou směrem na jih. Opět jsem si na čtvrtku vzpoměl za pár dnů v tréninku , když jsem se dotrápil do cíle v čase 66,65 s. :-( no ještě je třeba něco natrénovat a určitě i shodit :-)  . . ..

Druhý den jsme litovali, že jsme nemohli na Kladně zůstat – jednak kvůli závodům samotným a jednalk kvůli počasí , které tentokrát naštěstí ke kladenským organizátorům bylo mnohem milosrdnější než zde na jihu , kde celý den propršel – v televizi bylo vidět, že počasí na Kladně mnohem více přálo, což jsem organizátorům ze srdce přál také.

Po dalších disciplínách v sestřihu sem si k večeru vychutnal s Pájou Krátkým u TV závěrečných 1500 metrů v přímém přenosu a klobouk dolů před všemi,  zejména  před výkonnem Maurice Smitha , který doběhl "na krev" se svalovými potížemi do cíle – navíc v čase , který je schopen dosáhnout na našem klání zcela ojediněle Karel Juráň či Ivo Grabmuller :-) bylo třeba jen smeknout, stejně jako před všemi atlety, kteří královskou atletickou disciélínu absolvovali ve velmi dobrých výkonech. Myslím, že za rok to Kladně zase bude stát za to a věřím , že i letos v Krumlově :-)

Takže snad aspoň trocha motivace pro všechny amatéry , se kterými se těšíme 10.-11. července na viděnou na českokrumlovském stadionu.   

 Zde najdete  výsledky a vše dlůležité o popisovaném kladenském mítinku 
 http://www.iaaf.org/wce10/results/eventCode=4414/sex=M/discCode=DEC/combCode=hash/roundCode=10/summary.html#det  

A pár foteček zde přibyde brzo !!!:

HonzaM KE STAŽENÍ, Uncategorized

TNT FORTUNA DESETIBOJ Kladno 2009

24.06.2009

Byli jsme se podívat 23.6.2009 v Kladně na profíky. Moc pěkný závod, škoda jen toho počasí :-(

Pár fotek:

admin DISKUSE