XII. ROČNÍK 2016 s veter. koef.

XII. ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ (8. – 9. 7. 2016

IX. DĚTSKÝ VÍCEBOJ 2016 (9. 7. 2016)

Vyhlašovatel a pořadatel akce:   
Amatérské sdružení ŠNOMÍBO a přátelé 
(www.viceboje-ck.cz, www.snomibo.cz)

                            

 

 

 

 

 

„Akce se koná pod záštitou místostarosty města Český Krumlov Ing. Josefa Hermanna".

 

Spolupořadatelé  akce:                

PRO-SPORT Český Krumlov o.p.s (www.pro-sportck.cz)

FK Slavoj Český Krumlov (www.fkslavoj-ck.cz)

 

Název akce:                                   

ATLETICKÝ DESETIBOJ NEREGISTROVANÝCH          
(bodovaný s jednoletými veteránskými koeficienty WMA)  

Datum konání:                         

PÁTEK a SOBOTA 8.- 9. 7. 2016 (časový rozpis níže)

Místo konání:                       

Atletický a fotbalový areál, Chvalšinská ul., Český Krumlov

Oficiální výsledky se započtenými jednoletými veteránskými koeficienty WMA u závodníků nad 35 let):

pdf_m   Výsledky XII Krumlovský desetiboj ŠNOMÍBO 2016

ZDE NAJDETE VÝSLEDKY A INFORMACE K IX. DĚTSKÉMU VÍCEBOJI 2016

Jednoleté veteránské koeficienty pro muže dle věku:
  Jednoleté veteránské koeficienty pro ženy dle věku 

 

 

 

 

 

 

Medaile v letošním desetiboji visely hodně vysoko

„Atmosféra tady na závodě, to bylo jako doping“, prohlásil s úsměvem při vyhlášení vítězů nový rekordman Krumlovského desetiboje ŠNOMÍBO a vítěz letošního ročníku šestadvacetiletý  Michal Borek z Kladna-Trhovek, který stanovil nové maximum mítinku na 4822 bodů a posunul dosavadní už tak vysoké maximum o 370 bodů!  Také 23letý Krumlovák Filip Hermann , který ještě do loňska měl v držení právě nejlepší výkon tohoto amatérského podniku, šel letos na osobák 4512 bodů. Stačil mu ovšem „jen“ na třetí místo. „Zlatý hattrick“ tak tomuto místnímu borci po dvou vítězstvích nevyšel. Přesto svůj cíl – dosáhnout 4500 bodů – splnil, závod si také užíval a přidal pár osobáků v jednotlivých disciplínách. Protože se od loňského roku bojuje v jednom pořadí mezi „mladými“ a dříve narozenými podle přepočtových jednoletých veteránských koeficientů pro závodníky nad 35 let, mohl se ze stříbrné medaile radovat nejstarší závodník letošního ročníku, 52letý Petr Lukášek z Roudnice nad Labem, který s veteránským přepočtem získal 4684 bodů (bez koeficientu by to bylo slušných 2928 bodů). Smolařem, co se medaile týče, byl 37letý Jaroslav Duchoň z Elite Gym Lhenice, který zůstal za medailí s veteránským koeficientem o 11 bodů. Přesto i on o bod překonal hranici 4500 bodů.

V ideálním počasí kolem 25 stupňů se přepisuje rekord i v ženské kategorii, a to rovnou o 675 bodů! Novou hranici 3804 bodů stanovila teprve 14letá Tereza Supová, bojující za Horoměřice. I  v ženách brala stříbro závodnice, na kterou se již vztahují veteránské přepočty – 36letá Dana Adámková z Triatlonu Tálín, která si osobní veteránské maximum zvedla o 50 bodů na 3084 bodů (bez přepočtu by měla 2699 bodů). Těsně pod třítisícovou hranicí skončila bronzová  13letá Edita Vaculíková z SK Apalucha, která nasbírala 2963 bodů.

Padaly i skvělé rekordní výkony jednotlivých disciplín.
V mužích se o rekordy disciplín postaral hlavně vítěz Michal Borek, který je překonal v dálce, běhu na 400 m a skoku z místa.   V dálce po dvou shodných skocích na 565 cm „ulétl“ ve třetím pokusu na 614 cm. V běhu na  400 m pak vylepšil o dvě vteřiny svůj loňský rekord na 53,55 s, což znamená v desetiboji 658 bodů. Michalu Borkovi od soboty patří i „ŠNOMÍBO rekord“ ve skoku z místa 284 cm, který znamená zvýšení o 7 cm dosavadního maxima  Radka Bartušky z LARX.cz z roku 2014.

41letý Jiří Vaculík z SK Apalucha překonal deset let trvající nejlepší čas Karla Juráně v běhu na 1500 m o dvě sekundy na 4:44 min, což znamenalo s veteránským koeficientem 758 bodů. Zmiňovaný bývalý rekordman,  42letý devítinásobný účastník ŠNOMÍBO desetiboje Karel Juráň, doběhl i letos patnáctistovku jen s pětivteřinovou ztrátou za vítězem.

V ženách byly vylepšeny rekordy ve výšce, v bězích na 400 m a 100 m překážek –  postarala se o ně vítězka Tereza Supová z Horoměřic. Ta stanovila nejprve rekord ve výšce na 138 cm a překonala tak dosavadní maximum Lenky Mojžíšové z roku 2008 o osm centimetrů. 14letá závodnice z Horoměřic zlepšila o necelých pět vteřin i rekord na 400 m trati na 68,52 s (jeho dosavadní držitelkou byla Darja Pejchalová z Pardubic). Stejné závodnice figurovaly ve změně maxima mítinku v běhu na 100 m překážek – ten zvládla Tereza Supová letos za 17,74 s, což bylo 516 bodů.

 Dcera vítěze na 1500 m v mužích, 13letá Edita Vaculíková, výrazně posunula rekord klání ve stejné disciplíně, a to na čas 5,34 min. – dosavadní rekord z roku 2012 českokrumlovské závodnice Alice Glaserové vylepšila o 27 sekund. Brala za to rovných 600 bodů.

 

 Všichni tvořili „super partu“ jako vždy – i s 11 nováčky.

Při výkonech jednotlivců by se dal pochválit letos snad každý, kdo desetiboj absolvoval. Výsledky  je možné si projít na webu www.viceboje-ck.cz. Je z nich patrno, že 3000 bodů dosáhlo  (ať už z koeficientem nebo bez něj) v mužích 18 závodníků z 25. „To je skvělé. Před pěti, sedmi lety toho při podobném  počtu dosáhlo tak šest až osm závodníků. Úroveň jde hodně nahoru. Ale co je stále nejlepší  a proč  tento závod děláme je, že i když přijelo do dvoudenního klání 11 nováčků, pořád je tu atmosféra, kdy si všichni navzájem přejí a fandí a dokážou se stmelit i po závodě v hospodě,“ hodnotí letos poprvé pouze z pořadatelského pohledu Jan Míka a pokračuje: „Díky veteránským koeficientům se stále drží matadoři, kteří zažili spartanská léta našeho závodu. Tu přátelskou a odhodlanou atmosféru bojovat o co nejlepší výkon a fandit ostatním tu drží a nakazí ty ostatní.“ Mezi nejčastější závodníky z letošní startovní listiny patří Karel Juráň (letos jedenáctý), 40letý Stanislav Tůma, který tvoří s manželkou Michaelou a synem nejpočetnější rodinný tým v závodě (Tůmáci). Letos dokázal svého 14 letého syna ve vyhecovaném souboji  závěrečným během porazit  o 21 bodů. Oba přitom také patřili mezi závodníky s téměř 3300 body. Osminásobný účastník, českokrumlovák Tomáš Vařil, který si závod dokáže užít i když letos dopadl poslední, přitom pomáhá stejně jako řada dalších i s organizací přímo při závodě. Do závodu samotného se zapojuje tradiční, zhruba dvacetičlenná pořadatelská parta, kde každý má svůj úkol, ať je to fotografování, moderování, natáčení, shánění cen či technická pomoc při jednotlivých disciplínách. Díky tomu se do závodu letos mohlo zapojit téměř 90 startujících z řad dospělých a dětí. (seznam lidí kolem letošního závodu najdete na odkaze ZDE.

Mezi dětmi mezinárodní účast i hodně místních

 Děti mají svůj sobotní jednodenní závod (více o něm v připravovaném článku v rubrice Dětský víceboj na www.viceboje-ck.cz). I když startovní listina závodu je i mezinárodní (v dětské kategorii závodily děti ze Švýcarska, USA či Slovenska), přišlo letos mezi děti hodně místních. Zásluhu na tom má spolupořadatelská organizace PRO-SPORT a Město Český Krumlov, které letos pomohlo s propagací akce. Místostarosta města ing. Josef Herman, převzal morální záštitu nad akcí a účasten byl vyhlašování výsledků obou závodů a závěrečného posezení závodníků v Hospodě v ofsajdu, kde se mimo jiné  promítalo video ze závodu. „Takového aktivity se nám velmi líbí, tradičně se tu schází výborná parta lidí a jsem rád, že jsem tu viděl i hodně místních rodičů s dětmi,“ zhodnotil závod místostarosta Josef Hermann. Jeho přání, aby závod pokračoval i v dalších letech, vyslovené na závěrečném ceremoniálu,i pořadatelé i závodníci rádi splní.

Partneři a sponzoři: