Domů > Archiv > XVII. kRUMLOVSKÝ DESETIBOJ ŠNOMÍBO 2022

XVII. kRUMLOVSKÝ DESETIBOJ ŠNOMÍBO 2022

Oficiální informace a přihlášky

k XVIII. Krumlovskému desetiboji ŠNOMÍBO

a XIV. dětskému víceboji ve dnech 8.-9.července 2023

a také srpnovému projektu "KEMP VÍTĚZŮ" 21.-25.8.2023

najdete na www.snomibo.cz

Oficiální Informace k letošnímu XVIII. ročníku Krumlovského desetiboje ŠNOMÍBO a jeho součásti Dětskému víceboji, který je navíc  navázán na srpnový projekt Adama Sebastiana Helceleta "Kemp vítězů" najdete na odkaze na stránkách www.snomibo.cz

 

- Oficiální přihláška do dvoudenního Krumlovského desetiboje ŠNOMÍBO 8.-9.7.2023 pro závodníky od 15 let najdete ZDE (uzávěrka přihlášek do konce května 2023)

- Oficiální přihlášku do dětského víceboje pro děti od 4 do 15 let 9. července 2023 najdete ZDE  (uzávěrka přihlášek do 15. června 2023)

- Oficiální přihlášku do projektu "KEMP VŤĚZŮ" ve dnech 21.-25.8. 2023 najdete ZDE

___________________________________________________________________________

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Již šestnáctiletou tradici Krumlovských vícebojů ŠNOMÍBO nezastavila ani omezení kvůli koronaviru, jen ji pro letošek omezila na polovinu a místo desetiboje byl pro 32 účastníků z celé republiky připraven poklidnější pětiboj (100 m , koule, výška , oštěp a 1500 m).

To, že pro účastníky od 13 do 55 let bylo vybráno jen pět disciplín, neodradilo tradiční borce ani nováčky z celé republiky.  Kromě místních dorazili závodníci  z Horoměřic, Prahy, Jablonce nad Nisou či Dušníků. „Takhle s pěti disciplínami bych si to představoval pořád,“ oddychl jsi v neděli po závodě 43letý David Hanus z Českých Budějovic, který by se den po absolvování pěti disciplín za normálního průběhu závodu právě připravoval na obávaný běh přes překážky. Letos tento závodník, který se počtem účastí blíží k desítce, skončil na 21. místě – tedy lépe, než obvykle končívá v každoročním dvoudenním závodě. Veteránské koeficienty, zavedené dle oficiálních pravidel WMA na českokrumlovském mítinku v roce 2015, pomáhaly letos 12 závodníkům nad 35 let. Na prvních čtyřech místech také díky nim skončili hned tři závodníci ve věku 40 a více let. Ve startovním poli se objevili i atleti, kteří atletiku dělají závodně. Například 25letý Václav Šilhavý z Dobřejovic, který závodil mimo kategorii neregistrovaných, dosáhl v pěti disciplínách na 2209 bodů, čímž by v oficiálním pořadí bral 6. místo. I takto se mohou projevit veteránské koeficienty a také lehčí náčiní, se kterým házeli naopak dorostenci a junioři. Mezi ně se řadí i vítěz letošního ročníku patnáctiletý Michal Sup z Horoměřic, který dosáhl na 2539 bodů. Michal spolu s otcem Vláďou, který letos jako jediný musel odstoupit pro svalové zranění po druhé disciplíně, jezdil do Krumlova už na dětské závody. Atletice se také věnuje, takže nejen pro něj pro příští rok plánujeme kategorii registrovaných atletů. V letošním roce si Michal Sup odváží tedy zlatou medaili, stejně jako v kategorii žen jediná veteránka a loňská vítězka, 40letá Dana Adámková z Triatlonu Tálín. S přepočtem veteránských bodů zvítězila o více jak 1000 bodů před 18letou Terezou Faktorovou z SDH Dobřejovice, která brala druhé místo. Za ní o dalších 170 bodů skočila bronzová Natálie Ošmerová také z Dobřejovic. V mužích byl rozdíl mezi dvěma čtyřicátníky na druhém a třetím místě jen dva body. Stříbrný byl David Horna z Jablonce nad Nisou a třetí nováček závodu Jan Leština ze Svatého Janu nad Malší, který bronz za 2404 bodů nadělí do vínku čerstvě narozené dcerce. Ta se narodila v sobotu po půlnoci, tedy jen pár hodin před startem závodu.  Již téměř nejstarším závodníkem v historii ŠNOMÍBO vícebojů je 55letý spoluorganizátor závodu, tělocvikář František Ziegelbauer z českokrumlovského CIGI TEAMU. Ten si díky koeficientu polepšil oproti běžným bodům o více než 1000 bodů a s výkonem 2321 bodů bral nepopulární „bramborovou medaili“.  I on byl ale spokojen hlavně s atmosférou závodu a z „brambory“ si nic nedělá. Kompletní výsledky závodu je možné nalézt na webu závodu www.viceboje-ck.cz.

„Bylo to letos takové komornější, ale tradičně pohodové. Počasí vyšlo parádní. Jsme rádi, že jsme se mohli v tradičním termínu i přes veškeré trable s koronavirem sejít v téhle skvělé partě. Příští rok snad zase půjde zorganizovat tradiční desetiboj i s dětským závodem, “ konstatuje a slibuje si po povedeném závodě jeden z organizátorů Jan Míka. 





Stáhněte si: 

Tisková zpráva – shrnutí Krumlovského pětiboje ŠNOMÍBO 2020 

s fotoreportáží a dalšími zajímavostmi ze závodu

Fotografie pětiboje ŠNOMÍBO 2020 od Pavla Krátkého, Terezy Hofbauerové a Martiny Soukupové najdete na albu na Rajčeti, kde můžete prohlížet i stahovat

Fotografie stojí za to, děkujeme fotografům :-)

 

Do ALBA PLNÉHO SKVĚLÝCH FOTOGRAFIÍ Z CELÉHO PĚTIBOJE SE DOSTANETE TÍMTO ODKAZEM





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oficiální výsledky ke stažení zde: Pětiboj 2020 výsledky na net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuální výsledky ke stažení: Pětiboj 2020 výsledky na net

!!! POZOR !!! 

Krumlovské víceboje „Covid 19“ nezastaví! Jen trochu omezí. . .    

4. července 2020 uspořádáme jednodenní Krumlovský pětiboj 2020 pro závodníky od 14 let!

§  Závodit se bude v pěti vybraných disciplínách pod názvem „Krumlovský pětiboj ŠNOMÍBO“ běh na 100 m, vrh koulí, skok vysoký, hod oštěpem a běh na 1500 m

§  Pořadí bude stanoveno dle oficiálních jednoletých veteránských koeficientů WMA pro závodníky od 35 let

 Na závod se dostavte 4.7.2020 v 7.30 k registraci, která potrvá do 8:00 (prosíme o dochvilnost!)

Poté bude program následující (časy jsou orientační)

8.10-8.30                             Zahájení, nástup

8.40-9.10                             Běh na 100 m (elektronicky měřený čas)

9.20-10.30                          Vrh Koulí

10.45-12.30                        Skok vysoký

12.30-13.20                        Pauza na oběd

13.30-14.45                        Hod oštěpem

(po skončení ukázková vložená disciplína  (hod kuželkou) předvede kvadruplegik Matěj Havel) 

15.15-16.00                        Běh na 1500 m (elektronicky měřený čas)

16.30-17.00                        Vyhlášení výsledků – defilé  

(letos bude příprava diplomů automatizována díky novému systému zpracování výsledků a tisku diplomů,

na kterém se programátorsky podílel jeden ze závodníků Martin Korčák, kterému děkujeme) 

18-??                                  Posezení v hospodě V Ofsajdu (možná promítání videa ze závodu) 

Základní informace:

§  Přihlášky na závod jsou uzavřeny

 

Pro aktuální informace sledujte facebook ŠNOMÍBO SPORT, stránky www.viceboje-ck.cz a www.snomibo.cz.

 

Věříme, že lze skloubit radost ze sportu a zodpovědné chování každého ze zúčastněných tak, abychom si závod ve zdraví a bez následků užili.

TO DÁME!

 

Seznam přihlášených k 25.6.2020

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________

JUBILEJNÍ DESETIBOJ 2019 POMOHL VZPOMÍNAL, LÁMAL REKORDY, UVÍTAL ČESTNÉHO HOSTA, BAVIL SPORTOVCE I POŘADATELE" 

Videoreportáž z ročníku 2019 ZDE

Rozhovor s Honzou Kreisingerem v rámci závodu ZDE

 

pdf_m VÝSLEDKY DLE VETERÁNSKÝCH KOEFICIENTŮ OFIC

Jubilejní patnácté pokračování Krumlovského desetiboje ŠNOMÍBO i o tři roky „mladší“ odnože Dětského víceboje, které provázelo ve sváteční dny naprosto ideální počasí, stmelilo při oblíbené atletické zábavě více než osmdesátku závodníků a závodnic od 3 do 47 let z celé republiky, přivítalo mezi sebou sportovní ikonu z jižních Čech Jana Kreisingera a letos v duchu hesla sportovci sportovcům pomohlo dobré věci, když podpořilo dva kvadruplegiky z Českokrumlovska velmi pěknou částkou převyšující v součtu 50 000 Kč.  Navíc se nikdo při závodě nezranil, takže pro pořadatele jistě ve všech ohledech ideální průběh závodu.

Ale hezky popořádku.

To, že tradiční závod má štěstí na počasí, je známo. Pršelo snad jen ve dvou ročnících, ale letos to byla v tomto ohledu skutečná paráda, která napomohla celkové atmosféře i výkonům jednotlivých borců. Místostarosta Českého Krumlova pro sport a cestovní ruch Martin Hák se nestačil divit při úvodním představování startovního pole, odkud odevšad se závodníci do Českého Krumlova sjeli. Kromě místních padala postupně jména z Ostravy, Dušníků, Světic u Prahy, Slavkova u Brna, ale třeba i Horoměřic.  Nezapadli ani domácí – jubilejní desátou účast na závodě si například zapsal matador závodu, téměř 40 letý krumlovák Josef Dufek, rekordmanem je od letoška Tomáš Vařil, který má jako jediný 11 celých účastí.

Startovní pole v součtu 22 mužů a 8 žen bylo složeno půl na půl z atletických veteránů a závodníků mladších 35 let, přičemž výkony těch prvních byly hodnoceny s použitím koeficientu dle tabulek WMA. Dva závodníci se přihlásili do neoficiální kategorie registrovaných atletů. Mezi nimi i trojnásobný vítěz z dob jeho neregistrovaného působení v atletice, Michal Borek.  Jeho nový neoficiální rekord mítinku je po letošním ročníku 5544 bodů. Vlastní rekord z roku 2017 navýšil o 331 bodů. Zasloužený bronz v oficiální kategorii neregistrovaných, který léta utíkal tomuto borci jen těšně, si letos zaslouženě vybojoval šestinásobný účastník z Horoměřic a nejstarší muž startovního pole, 47letý Vladimír Sup, který výkonem 4041 bodů uhájil bronz s veteránskými přepočty o sedm bodů před naopak druhým nejmladším 16letým Ondřejem Glozou z Malont.  Kde Supovi zpravidla uniká medaile, protože i v 47 letech má silné sprinterské i technické disciplíny, je 1500 m. „Potřeboval bych mít hodně velký náskok před patnáctistovkou, aby ta medaile jednou vyšla,“ usmíval se ještě před závodem sympatický borec, na kterého už kamarádi v startovním poli volají několik let oblíbený pokřik „Supe leť“, čímž ho motivují právě v jeho „slabé“ disciplíně. Stříbro bral 31letý Pavel Novotný z Dušníků za výkon 4362 bodů a zlato vloni druhý Tomáš Říha z SDH Žďár, který ve 28 letech bez veteránského koeficientu vybojoval 4533 bodů.

Z deseti účastí se již podeváté v top desítce udržel 39 letý Josef Dufek, který skončil při jubileu sedmý s výkonem 3871 body s veteránským koeficientem.  

Mezi ženami kralovaly „atletické veteránky“ nad 35 let. Díky koeficientům dosáhla nejlepšího výkonu 39letá Dana Adámková z TT Tálín 3457 bodů, stříbro brala 43letá Markéta Štětková z Hosína za 3352 bodů a bronz pak bez koeficientu 17letá Tereza Faktorová z SDH Dobřejovice, která si posunula o 229 bodů svůj osobní rekord z krumlovského klání na 3094 bodů.

Super výkonů bylo k vidění spousta a i ti, co na takové body nedosáhly, bojovali z plných sil a snažili se v navzájem fandícím startovní poli o co nejlepší vlastní výkon. Tím a také pozitivní atmosférou mezi diváky, pořadateli, sportovci a dětmi je závod pověstný. Ta se letos přetavila v dobrou věc, když si přátelé desetiboje s partnery mezi sebou dali úkol pomoci dvou sympatickým sportovcům po dětské mozkové obrně, Viktoru Lubasovi z Českého Krumlova a Matěji Havlovi z Holubova. Ti si část závodu užili společně s rodiči a sportovci na stadionu. „Emotivní moment nastal, když měl Matěj házet kuželkou a k tomu je potřeba pořádné zakurtování, které je technicky dost složité. Závodníci a pořadatelé desetiboje zalehli vozík, aby Matěj mohl házet,“ popisoval Matějův zážitek jeho otec, sám aktivní sportovec. Dojatý byl i Viktor, který si nenechal závod ujít jako divák a který se sám také věnuje sportu, jak jen mu to jeho stav dovolí. Celková částka, která byla mezi závodníky vybrána, se vyšplhala na 50 540 Kč. Tato suma se rozdělila mezi oba kluky rovným dílem. 15 000 Kč z toho bylo složeno z větších příspěvků od městských organizací, kanceláře starosty města Český Krumlov a společnosti Kiwanis. Velká část se dala dohromady přímo na stadionu prodejem upomínkových předmětů. Nezapadl ani originální nápad jednoho ze závodníků, který strhl téměř 10 dalších. Rozhodli se přispět finanční částkou odpovídající bodovému zisku v poslední disciplíně – běhu na 1500 m. Přispívalo se po oba dva dny. „Částka nás samotné překvapila,  jsme rádi, že se tento nápad setkal se zájmem. Něco podobného děláme vždy při jubileu závodu. Chceme tím podpořit dobrou věc a jsme rádi, že to mělo smysl a všem kteří přispěli je potřeba poděkovat,“ hodnotí jeden z pořadatelů Jan Míka.   

 

Další novinkou na letošním ŠNOMIBO desetiboji bylo povídání a autogramiáda s maratoncem a půlmaratoncem Janem Kreisingerem, který podpořil závod, popovídal o sportu a zodpovídal zvídavé otázky hlavně dětí. “Záznam rozhovoru se sestřihem závodu bude ještě zpracován a zveřejněn v médiích a  na webu www.viceboje-ck.cz. Bylo to zajímavé a hodně pohodové povídání, které sledovala plná tribuna,“ pochvalují si organizátoři.  Děti si také nechaly podepsat kartičky sportovce s jihočeskými kořeny, který si měl původně zaběhnout i závěrečnou disciplínu desetiboje 1500 m, ale zranění mu to nedovolilo. Běh však nakonec s chutí okomentoval. Na stadionu se potkal i se svým trenérem Pavlem Novákem z SK Čtyři Dvory, který také rád krumlovský mítink jako divák a pomocník navštěvuje už několik let, společně s amatérskými sportovci, kteří jeho vedením také prošli.    

Jedinou věcí, která lidi pohybující se kolem tradičního desetiboje letos velmi zasáhla, byl odchod osminásobného účastníka Standy Tůmy do sportovního nebe v květnu tohoto roku. Svého kamaráda závodníci uctili v jeho stylu – dali si na jeho počest na úvod kolečko kolem stadionu.

   

Druhý den závodu ožil krumlovský stadion díky hojné účasti dětí na Dětském víceboji. Padesátka dětí si poměřila své síly v běhu přes překážky, hladké šedesátce, skoku do dálky, hodu krikeťákem a dlouhém běhu (200 resp. 800 m). Výsledky postupně najdete na webu www.viceboje-ck.cz. Zájem dětí je rok od roku větší a sledovat je možné výkony benjamínků ve věku 3 let i nadějných 13 a 14letých sportovců, kteří časem třeba zkoušejí a velký desetiboj.

„Ten pocit po závodě je vždycky trochu lítost, že to zase skončilo. Zároveň se jako vždy těšíme na společné setkání nejpozději za rok. Tu atmosféru, kvůli které se sem všichni rádi vracíme, tady dělají nejen samostatní sportovci, ale hlavně stálá pořadatelská parta, která si sedí a ví, co na stadionu dělat. Užít si to umí i při závěrečném zhodnocení závodu v hospodě,“ shrnuje na závěr Jan Míka.  

  

     

pdf_m VÝSLEDKY DLE VETERÁNSKÝCH KOEFICIENTŮ OFIC

 

 

 

                         

                                                                                                                                 Sponzoři a partneři 

                                                                

c                                                                                          

__________________________________

 

XIV. Krumlovský desetiboj ŠNOMÍBO

6.- 7. ČERVENCE 2018 (PÁTEK, SOBOTA) SE KONAL:

XIV. ROČNÍK KRUMLOVSKÉHO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH ŠNOMÍBO

Krumlovský desetiboj ŠNOMÍBO byl opět hodnocen s bonusy pro veterány od 35 let dle oficiálních jednoletých koeficientů veteránů !! Orientační výsledky najdete na těchto stránkách brzy i bez koeficientů. Letošní závod byl výjimečně vyhlášen v obou kategoriích 

Sehraná parta lidí, dobrá nálada a jako bonus pěkné počasí – tak vypadal prodloužený červencový víkend na českokrumlovském atletickém a fotbalovém stadionu. Již počtrnácté se na něm sešla parta organizátorů a závodníků, kteří poměřili své síly v deseti atletických disciplínách a hlavně se dobře bavili. Podpořit je během dvou dní několikrát přišel i starosta města Mgr. Dalibor Carda. "Většinou v tomto termínu mívám dovolenou a jsem mimo město. Letos to vyšlo, tak jsem se na závodníky přišel podívat a zafandit jim," vysvětluje Dalibor Carda a popřeje závodníkům pěkné počasí a žádná zranění. Jeho přání bylo beze zbytku vyslyšeno. Ačkoli v celém regionu vládl déšť, na krumlovský tartan během závodu nespadla ani kapka. V pátek jako by déšť vyčkával, až budou všichni závodníci v suchu v Hospodě v Ofsajdu. V sobotu závod provázelo krásné slunečné počasí, což ocenili nejen dospělí závodníci, ale i bezmála padesátka dětí a jejich rodičů, které přilákal dětský víceboj. 

Letos více než kdy jindy se projevovaly veteránské koeficienty, které se podle pravidel krumlovského klání a atletiky obecně připočítávají závodníkům nad 35 let. Vlastně jsme mohli vyhlásit dva vítěze -  jednoho 27letého Tomáše Říhu z SDH Zdar, který dosáhl 4349 bodu bez přepočtu. Až závěrečnou patnáctistovkou se díky veteránskému koeficientu vyhoupl na první místo 41lety Ondřej Fiala ze Slavkova u Brna, který s koeficientem dosáhl na 4442 (bez něj by mel 3603 body). Rozhodli jsme se ocenit tedy výjimečně oba borce. Nad 4000 bodu dosáhl bez koeficientu i Pavel Novotný z SK Dušníky výkonem 4204 bodu(bez koeficientu).

V ženské kategorii dosáhla nejvyššího bodového zisku (4209) loňská vítězka Tereza Supová, která se ale již před závodem rozhodla závodit mimo pořadí, protože dělá atletiku závodně a nechtěla se tak měřit s amatérskými závodnicemi. Její gesto organizátoři ocenili speciální plaketkou za "Inspirující výkon mimo pořadí". Na prvních třech místech se umístily dvě "veteránky" – 42leta Markéta Štětková z Hosína, která šla závod poprvé. S veteránským koeficientem 3594 bodu vybojovala prvenství. Druhá, 16 leta Tereza Faktorova z SDH Dobřejovice, získala bez koeficientu 2821 bodů. Již potřetí se účastnila bavička startovního pole Anna Šedivá z domácí Anglické jazykovky. Ve svých jednačtyřiceti letech  se radovala z bronzu s koeficientem za 2762 bodu.

Za zmínku stojí i výkon posledního Tomáše Vařila, který jako druhy v historii dosáhl deseti účastí na závodě. Protože se každý rok rozdávají účastnická trika, mohl Tomáš absolvovat každou disciplínu v jiném triku. "Některá už vypadají, že ani nepatřila mě,"  usmíval se urostlý atlet, který si závod užívá i pořadatelsky. Zakončení závodu bylo tradičně v hospodě v Ofsajdu, kde se všichni pobavili u videa ze závodu. "Jsem rád, že se opět potvrdilo, že náš závod přitahuje nejen nadšené sportovce, ale hlavně fajn lidi, kteří se sice většinou potkají jen jednou za rok, ale vždy vytvoří skvělou partu. Atmosféra na závodě i v jeho zákulisí je proto vždy skvělá. Všichni si navzájem fandí a užívají si pohodové dva dny," říká hlavní organizátor závodu Jan Míka. 6.- 7. ČERVENCE 2018 (PÁTEK, SOBOTA) SE KONAL:

Výsledky kompletní po 10 disciplínách 

pdf_m Výsledky ofic po 2. dni desetiboj 2018 - se započtením veteránských koeficientů

pdf_m  Výsledky bez koeficientu desetiboj 2018 - neoficiální pro krumlovský závod

 

 

VÍCE INFO K DĚTSKÉMU VÍCEBOJI 2018 ZDE: 

              Akci Dětský víceboj podporuje:                 

_____________________________________________________________________________________________

XIII. ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ (7. – 8. 7. 2017)

X. DĚTSKÝ VÍCEBOJ 2017 (8. 7. 2017)

Pěkné počasí a skvělá parta lidí – nejdůležitější ingredience, které zajistily padesátce dětí a téměř třiceti dospělým opět nezapomenutelný sportovní zážitek na krumlovském desetiboji a dětském víceboji. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se na jeho organizaci podíleli: sponzorům a bezpočtu dobrovolníků, kteří se po oba dny podíleli na hladkém průběhu závodů.

Nyní intenzivně zpracováváme všechny výsledky, videa a fotografové  přebírají obrovské množství fotek. Vše budeme postupně zveřejňovat na našich stránkách. Začínáme výsledky. . .

Články v Českokrumlovském Deníku se statistikami a fotografiemi: 

Třinacte pokračováni krumlovskeho desetiboje nebylo smolné

Vitězni Michal Borek a Tereza Supova trhali rekordy

tský-viceboj-letos-jubiloval-konal-se-již podesaté

 

Kompletní výsledky s veteránskými koficienty oficiální 

pdf_m Oficiální výsledky veter. koef. WMA XIII. Krumlovský desetiboj ŠNOMIBO 2017

info k závodu dětí: ZDE NA ODKAZE

_______________________

 

XII. KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ ŠNOMÍBO (8. – 9. 7. 2016)

                            

 

 

 

 

„Akce se konala pod záštitou místostarosty města Český Krumlov Ing. Josefa Hermanna".

                                 

 

XII. ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ (8. – 9. 7. 2016)

 

Oficiální výsledky se započtenými jednoletými veteránskými koeficienty WMA u závodníků nad 35 let):

pdf_m  Výsledky XII Krumlovský desetiboj ŠNOMÍBO 2016

ZDE NAJDETE VÝSLEDKY A INFORMACE K IX. DĚTSKÉMU VÍCEBOJI 2016

Koeficienty veteránské nad 35 let ženy

Jednoleté veteránské koeficienty pro muže dle věku:    

Jednoleté veteránské koeficienty pro ženy dle věku 

 

 

 

 

 

 

Medaile v letošním desetiboji visely hodně vysoko

„Atmosféra tady na závodě, to bylo jako doping“, prohlásil s úsměvem při vyhlášení vítězů nový rekordman Krumlovského desetiboje ŠNOMÍBO a vítěz letošního ročníku šestadvacetiletý  Michal Borek z Kladna-Trhovek, který stanovil nové maximum mítinku na 4822 bodů a posunul dosavadní už tak vysoké maximum o 370 bodů!  Také 23letý Krumlovák Filip Hermann , který ještě do loňska měl v držení právě nejlepší výkon tohoto amatérského podniku, šel letos na osobák 4512 bodů. Stačil mu ovšem „jen“ na třetí místo. „Zlatý hattrick“ tak tomuto místnímu borci po dvou vítězstvích nevyšel. Přesto svůj cíl – dosáhnout 4500 bodů – splnil, závod si také užíval a přidal pár osobáků v jednotlivých disciplínách. Protože se od loňského roku bojuje v jednom pořadí mezi „mladými“ a dříve narozenými podle přepočtových jednoletých veteránských koeficientů pro závodníky nad 35 let, mohl se ze stříbrné medaile radovat nejstarší závodník letošního ročníku, 52letý Petr Lukášek z Roudnice nad Labem, který s veteránským přepočtem získal 4684 bodů (bez koeficientu by to bylo slušných 2928 bodů). Smolařem, co se medaile týče, byl 37letý Jaroslav Duchoň z Elite Gym Lhenice, který zůstal za medailí s veteránským koeficientem o 11 bodů. Přesto i on o bod překonal hranici 4500 bodů.

V ideálním počasí kolem 25 stupňů se přepisuje rekord i v ženské kategorii, a to rovnou o 675 bodů! Novou hranici 3804 bodů stanovila teprve 14letá Tereza Supová, bojující za Horoměřice. I  v ženách brala stříbro závodnice, na kterou se již vztahují veteránské přepočty – 36letá Dana Adámková z Triatlonu Tálín, která si osobní veteránské maximum zvedla o 50 bodů na 3084 bodů (bez přepočtu by měla 2699 bodů). Těsně pod třítisícovou hranicí skončila bronzová  13letá Edita Vaculíková z SK Apalucha, která nasbírala 2963 bodů.

Padaly i skvělé rekordní výkony jednotlivých disciplín. 







V mužích se o rekordy disciplín postaral hlavně vítěz Michal Borek, který je překonal v dálce, běhu na 400 m a skoku z místa.   V dálce po dvou shodných skocích na 565 cm „ulétl“ ve třetím pokusu na 614 cm. V běhu na  400 m pak vylepšil o dvě vteřiny svůj loňský rekord na 53,55 s, což znamená v desetiboji 658 bodů. Michalu Borkovi od soboty patří i „ŠNOMÍBO rekord“ ve skoku z místa 284 cm, který znamená zvýšení o 7 cm dosavadního maxima  Radka Bartušky z LARX.cz z roku 2014.

41letý Jiří Vaculík z SK Apalucha překonal deset let trvající nejlepší čas Karla Juráně v běhu na 1500 m o dvě sekundy na 4:44 min, což znamenalo s veteránským koeficientem 758 bodů. Zmiňovaný bývalý rekordman,  42letý devítinásobný účastník ŠNOMÍBO desetiboje Karel Juráň, doběhl i letos patnáctistovku jen s pětivteřinovou ztrátou za vítězem.

V ženách byly vylepšeny rekordy ve výšce, v bězích na 400 m a 100 m překážek –  postarala se o ně vítězka Tereza Supová z Horoměřic. Ta stanovila nejprve rekord ve výšce na 138 cm a překonala tak dosavadní maximum Lenky Mojžíšové z roku 2008 o osm centimetrů. 14letá závodnice z Horoměřic zlepšila o necelých pět vteřin i rekord na 400 m trati na 68,52 s (jeho dosavadní držitelkou byla Darja Pejchalová z Pardubic). Stejné závodnice figurovaly ve změně maxima mítinku v běhu na 100 m překážek – ten zvládla Tereza Supová letos za 17,74 s, což bylo 516 bodů.

 Dcera vítěze na 1500 m v mužích, 13letá Edita Vaculíková, výrazně posunula rekord klání ve stejné disciplíně, a to na čas 5,34 min. – dosavadní rekord z roku 2012 českokrumlovské závodnice Alice Glaserové vylepšila o 27 sekund. Brala za to rovných 600 bodů.

 

 Všichni tvořili „super partu“ jako vždy – i s 11 nováčky.

Při výkonech jednotlivců by se dal pochválit letos snad každý, kdo desetiboj absolvoval. Výsledky  je možné si projít na webu www.viceboje-ck.cz. Je z nich patrno, že 3000 bodů dosáhlo  (ať už z koeficientem nebo bez něj) v mužích 18 závodníků z 25. „To je skvělé. Před pěti, sedmi lety toho při podobném  počtu dosáhlo tak šest až osm závodníků. Úroveň jde hodně nahoru. Ale co je stále nejlepší  a proč  tento závod děláme je, že i když přijelo do dvoudenního klání 11 nováčků, pořád je tu atmosféra, kdy si všichni navzájem přejí a fandí a dokážou se stmelit i po závodě v hospodě,“ hodnotí letos poprvé pouze z pořadatelského pohledu Jan Míka a pokračuje: „Díky veteránským koeficientům se stále drží matadoři, kteří zažili spartanská léta našeho závodu. Tu přátelskou a odhodlanou atmosféru bojovat o co nejlepší výkon a fandit ostatním tu drží a nakazí ty ostatní.“ Mezi nejčastější závodníky z letošní startovní listiny patří Karel Juráň (letos jedenáctý), 40letý Stanislav Tůma, který tvoří s manželkou Michaelou a synem nejpočetnější rodinný tým v závodě (Tůmáci). Letos dokázal svého 14 letého syna ve vyhecovaném souboji  závěrečným během porazit  o 21 bodů. Oba přitom také patřili mezi závodníky s téměř 3300 body. Osminásobný účastník, českokrumlovák Tomáš Vařil, který si závod dokáže užít i když letos dopadl poslední, přitom pomáhá stejně jako řada dalších i s organizací přímo při závodě. Do závodu samotného se zapojuje tradiční, zhruba dvacetičlenná pořadatelská parta, kde každý má svůj úkol, ať je to fotografování, moderování, natáčení, shánění cen či technická pomoc při jednotlivých disciplínách. Díky tomu se do závodu letos mohlo zapojit téměř 90 startujících z řad dospělých a dětí. (seznam lidí kolem letošního závodu najdete na odkaze ZDE.

Mezi dětmi mezinárodní účast i hodně místních

 Děti mají svůj sobotní jednodenní závod (více o něm v připravovaném článku v rubrice Dětský víceboj nawww.viceboje-ck.cz). I když startovní listina závodu je i mezinárodní (v dětské kategorii závodily děti ze Švýcarska, USA či Slovenska), přišlo letos mezi děti hodně místních. Zásluhu na tom má spolupořadatelská organizace PRO-SPORT a Město Český Krumlov, které letos pomohlo s propagací akce. Místostarosta města ing. Josef Herman, převzal morální záštitu nad akcí a účasten byl vyhlašování výsledků obou závodů a závěrečného posezení závodníků v Hospodě v ofsajdu, kde se mimo jiné  promítalo video ze závodu. „Takového aktivity se nám velmi líbí, tradičně se tu schází výborná parta lidí a jsem rád, že jsem tu viděl i hodně místních rodičů s dětmi,“ zhodnotil závod místostarosta Josef Hermann. Jeho přání, aby závod pokračoval i v dalších letech, vyslovené na závěrečném ceremoniálu,i pořadatelé i závodníci rádi splní.

 

Sponzoři a partneři 2016

_____________________________________________________________________________________

 

XI. ročník ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÉHO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH 



poprvé oficiální pořadí s veteránskými koeficienty

Datum a místo konání: Pátek, sobota 10. – 11. července 2015, Atletický a fotbalový stadion FK Slavoj Český Krumlov



V ideálním slunečném počasí s teplotou od 23 do 27 stupňů, poprvé s veteránskými koeficienty WMA pro závodníky od 35 let věku, nastoupila osmnáctka mužů a sedmička žen k XI. SNOMÍBO KRUMLOVSKÉMU DESETIBOJI neregistrovaných.

Závod dokončilo 16 mužů a 7 žen, když po páté disciplíně s prasklou achilovkou odstoupil Jan Míka a pro zranění kyčle druhý nejmladší závodník Stanislav Tůma.

Vítězství z loňského ročníku zopakoval českokrumlovák Filip Hermann (Hery TEAM ČK) s 4411 body, což bylo o 41 bodů méně než loňský rekord mítinku stejného borce. Druhý skončil hasič ze Žďáru Tomáš Říha s 4237 body a třetí velmi úspěšný nováček Michal Borek z teamu Kladno Trhovky, který pro zranění nohy nedoběhl disciplínu 110 m překážek. I bez ní bral bronz za 4058 bodů před čtvrtým 50letým veteránem z Českého Krumlova Františkem Ziegelbauerem, který měl s příslušným koeficientem 3860 bodů.  

Mezi ženami zvítězila jako nováček závodu Dana Adámková z Vlkova, která získala s koeficientem za 35 let věku 3098 bodů. Druhá skončila jedna z nejmladších závodnic, 13letá Tereza Supová z Horoměřic a třetí také třináctiletá Tereza Faktorová z SK Čtyři Dvory

Za zmínku stojí skvělá "stovka" Filipa Hermanna, druhá nejrychlejší v historii mítinku 11,77 s., což bylo o 11 setin zlepšení tohoto borce z předešlého roku. Dále je třeba zmínit 577 cm do dálky Michala Borka z Kladna Trhovky, což je také po 595 cm Jiřího Kačírka z roku 2012 druhým nejlepším výkonem na ŠNOMÍBO Krumlovském desetiboji. Stejný borec z Kladna atakoval rekordní výšku 172 cm, kterou se mu nepodařilo zdolat (i zde platí rekord mítinku 171 cm trojnásobného vítěze Krumlovského desetiboje Jiřího Kačírka z Krasejovky.Na stojanech letos zůstalo 168 cm. Nejrychlejší čtyřstovku historie krumlovských mítinků předvedl časem 55,03 sekundy opět pětadvacetiletý Michal Borek, který v závěru ale upadl a vinou zranění kotníku vynechal další disciplínu 110 m překážek, aby posléze k dalším disciplínám nastoupil a vybojoval zmiňovaný bronz. Zatímco rekord v disku Petra Syrového z roku 2013 (28,15 m) o necelý metr nedohonil Pavel Bauer s SDH Těšovice (hodil 27,25 m), v oštěpu se tabulky Krumlovského desetiboje přepisují  díky stejnému borci z hodnoty 40,01 Petra Hladíka na 42,25 m. Ve 41 letech všem ukázal špičkovou formu několikanásobný účastník desetiboje Karel Juráň  ze Svatého Tomáše v běhu na 1500 m , který zvládl  pod 5 min v čase 4\:58 min !!! a celkově na této trati zvítězil.

V ženách druhý nejleoší koulařský výkon v historii mítinku (necelý metr za svým předloňským maximem) předvedla 21letá Lucie Černá z SKB Český Krumlov výkonem 8,3 metru. Ve výšce se pod hranici rekordu 130 cm o dva centuimetry dostaly nejstarší 35letá Jana Adámková z Vlkovaa tedna z nemladších účastnic závodu třináctiletá Tereza Faktorová SK Čtyři Dvory obě tedy pokořily laťku 128 cm.  Daleko k rekordu Darji Pejchalové z roku 2014 (73,14 s.) neměla ani třináctiletá Tereza Supová z \Horoměřic, když zvládla trať v čase 74,82  Jen .31 centimetrů za diskařským rekordem Lenky Mojžíšové z roku 2011 zůstala výkonem rovných 19 metrů opět  letošní "vládkyně silových  disciplín" Lucie Černá. V oštěpu padl také druhý nejdelší výkon historie z rukou Dany Adámkové z Vlkova výkonem 24,82 mTeraza Supová pak zaběhla letoční nejrychlejší čas na 1500 m 6:12 min. což je 11 sekund za historickým maximem Alice Glaserové z roku 2011   

Kompletní pořadí po 10 disciplínách dle veteránských koeficientů najdete zde:

( v posledním sloupci pro porovnání body bez koeficientů. koeficienty jednotlivých borců najdete v barevných tabulkách níže.

Červeně označeni veteráni dle WMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní oficiální výsledky 11 ročníku najdete zde: 

Výsledky seřazené ofic veterán koeficienty

Více připravujeme 

Jednoleté veteránské koeficienty pro muže dle věku:    

 

Jednoleté veteránské koeficienty pro ženy dle věku 

 

 

 

 

 

 

VIII. ročník Dětského víceboje

Datum a místo konání: Sobota 11. července 2015 Atletický a fotbalový stadion FK Slavoj Český Krumlov

Výsledky dětského závodu najdete  ZDE:

Zveřejnění partnerů připravujeme. . . 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

10. ročník ŠNOMÍBO KRUMLOVSKÉHO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH 2014

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X. KRUMLOVSKÝ DESETIBOJ A VII. DĚTSKÝ VÍCEBOJ 2014

V částečně nepříznivém počasí, které závod postihlo snad poprvé v desetileté historii, se muselo měnit pořadí některých disciplín.  

Z osmatřiceti závodníků závod nemohl bohužel dokončit Pavel Krátký (VK Balet Kamenný Újezd), který byl při osmé disciplíně (přeložený skok vysoký z prvního dne) odvezen do nemocnice s přetrženou achilovkou. Nováček závodu 21-letý krumlovák Filip Hermann (Hery Team) překonal výkonem 4452 bodů o 169 bodů rekord mítinku trojnásobného vítěze Jirky Kačírka (SDH Krasejovka)! Ten letos nemohl nastoupit z důvodu zahraniční cesty. Druhý Ondřej Blahout (JČU České Budějovice), který nastoupil do poslední disciplíny, běhu na 1500 m, po šití tržné rány na ruce po skoku vysokém také překonal poprvé čtyřtisícovou hranici výkonem 4146  bodů. Také bronzový medailista, nováček závodu Tomáš Říha (SDH Žďár) překonal o bod čtyřtisícovou hranici. 

Překonány byly rekordy tří disciplín. V běhu na 400 m dosáhl vynikajícího času 55,45 s. Filip Hermann, který překonal dosavadní rekord z roku Petra Valenta (SDH Krasejovka) o 2,29 s. V běhu na 110 m překážek si vlastní maximum z loňského roku vylepšil o 62 setin Jindřich Kouba (SDH Dobřejovice) na čas 17,34 s. Taktéž vlastní rekord z loňska zvedl o 9 cm při skoku z místa Radek Bartuška (SDH Krasejovka) na 277 cm.

Své osobní rekordy si přepsali jen závodníci, kteří startovali podruhé, tradičním borcům se ve špatném počasí výkony nezlepšovaly. Kromě již zmiňovaného Ondřeje Blahouta, který rekord překonal o 146 bodů, si zvedli osobáky Jindřích Kouba (SDH Dobřejovice o 333 bodů na 3943. Martin Dudák (Dudáci Kamenný Újezd), který startoval před naposledy pěti lety se polepšil o 1591 bodů,  Radek Bartuška (SDH Krasejovka), který měl jeden nedokončený závod překonal o 190 bodů na 3714.  Jeho oddílový kolega Milan Čada se polepšil o61 bodů na 3586 bodů. Posledními dvěma muži, kteří se zlepšili byli Radek Chýna (Bomba k tyči) (o 701 bodů) a Vladimír Sup Horoměřice (o 317 bodů). Z žen si polepšila Markéta Borovičková (Borůvky Světice) svůj výkon před čtyřmi lety o 208 nodů na hodnotu 1682 bodů.   

 V ženách nastoupilo rekordních sedm závodnic, které vytvořiliy stejně jako muži, jak je na tomto závodě tradiční, navzájem povzbuzující se partu. Nakonec se z vítězství radovala po dvou letech navrátivší se závodnice z Pardubic a čerstvá maminka Darja Pejchalová (ZŠ Závodu míru) výkonem 1938 bodů Před pětinásobnou účastnicíZuzanou Zuziakovou  (VK Balet České Budějovice) a letos poprvé závodivší Alenou Ziegelbauerovou z českokrumlovského CIGI týmu. Svůj osobní rekord si vytvořila podruhé startující závodnice Markéta Borovičková z týmu Borůvky Světice když poskočila o 208 bodů na 1682 bodů. Těsně pod hranicí svého  osobního maxima 77 bodů skončila sedmá pětinásobná účastnice Michaela Tůmová(Tůma CZ) svá první maxima si stanovily také pátá Lenka Křížová RUNGO.CZ) 1610 bodů a sestra vítěze mužské kategorie Marta Hermannová (Hery team) 1466 bodů-

 

 

 

 

 

 

Dětský závod

Svůj tradiční závod měly i děti, kterých závodilo rekordních 41.

O tomto závodě připravujeme informace do sekce dětského víceboje.

V charitativní sbírce se vybralo 17.105 Kč pro I. centrum zdravotně postižených Jižních Čech

Závodnící a přátelé českokrumlovského závodu letos uspořádali také charitativní sbírku pro sportovce I. centra zdravotně postižených Jižních Čech ve které bylo předáno speciální vrhačské křeslo v hodnotě 10.000 Kč + račny a kladivo za 1000 Kč určené pro handikepované sportovce a závodní tretry v hodnotě 2580 Kč  - další vybavení bude moci být dokoupeno, neboť na českokrumlovském víceboje se vybralo 17.105 Kč. Více o charitativní akci a jejích dárcích postupně doplníme v sekci ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším výkonům, fotografiím a postřehům ze závodu se budeme postupně věnovat a doplňovat je. Prosíme o strpení.

Zde je výsledková listina X. ročníku ŠNOMÍBO krumlovského desetiboje neregistovaných 11.-12.7.2014

pdf_m Výsledky po diosciplínách 2014

pdf_m  X. desetiboj z časomíry 2014

pdf_m  X. desetiboj z časomíry ženy

pdf_m  Pořadí dle pětiletých koeficientů veteránů

 

 

 

 

 

9. ŠNOMÍBO DESETIBOJ (13.-14. ČERVENCE 2013) ZNÁ VÝSLEDKY.  V IDEÁLNÍM POČASÍ PADLY ČTYŘI REKORDY DISCIPLÍN A ČTYŘI "OSOBÁKy"  jIŘÍ KAČÍREK ZAVRŠIL ZLATÝ HATTRICK.

pdf_m  Pořadí desetiboj 2013 výsledky po disciplínách ke stažení 

pdf_m  Muzi_CK_vysledky_casomira - Výsledky z časomíry stažení 



pdf_m  Pořadí dle pětiletých veteránských koeficientů 2013 - Orientační pořadí dle pětiiletých veteránských koeficientů 



Informace VI. dětský víceboj 13.7.2013  ZDE 

Šestadvacet z osmadvacítky přihlášených amatérských desetibojařů (z toho 2 ženy) dokončilo o víkendu 13.-14. července 9. ročník ŠNOMÍBO atletického desetiboje neregistrovaných.

Zlatý hattrick završil vítězstvím Jiří Kačírek (SDH Krasejovka) a zvítězil výkonem 4157 bodů, nováček meetingu Ondřej Blahout (JČU ČB) skončil druhý výkonem rovných 3 900 bodů a na bronz dosáhl díky závěrečnému finiši na 1500 metrů o 28 bodů Petr Syrový (Gymnázium Český Krumlov) výkonem 3610 bodů. Na čtvrtém místě je třeba zmínit nováčka závodu Jindřicha Koubu (SDH Dobřejovice), který po sobotním vizóze po druhé disciplíně hrdinně "vstal z mrtvých" a dokonce stanovil jeden z rekordů disciplín na běh na 110 metrů překážek – navýšil jej na hodnotu 17,96 s. !! (SDH Dobřejovice) a jen těsně zůstal za medaílí. Další rekord padl v kouli a stanovil jej Ondřej Blahout (JČÚ České Budějovice) 10,52 m. Padl i nejstarší rekord disciplíny z roku 2005 (prvního ročníku – Viktora Lejčka (Praha) ze skok z místa 266 cm, zlepšil o 2 cm Radek Bartuška (SDH Krasejovka). Posledním překonaným rekordem disciplíny byl disk, kde nejprve vytvořil druhým pokusem rekord Karel Světlý (PRO-MED) 27,68, aby jej svým třetím pokusem navýšil Petr Syrový (Gymnázium ČK) na velmi kvalitních 28,13 m.  

Osobní rekordy si stanovili Petr Syrový 120 bodů (3638 bodů), David Hanus (VK Balet) z 1836 bodů přeskočil magickou  dvoutisícovou hranici od 21 bodů a jeho oddílový kolega Martin Ježek skočil z 2455 bodů 2602 bodů, po nedokončených desetibojích v posledních dvou letech si stanovil rekord i Radek Bartuška (SDH Krasejovka) – 3524 bodů.  Celkem 11 závodníků zůstalo nad hranicí 3000 bodů.

"Smutným hrdinou" (opravdu jen v uvozovkách) se stal devítinásobný účastník ŠNOMÍBO desetiboje Jan Míka (ŠNOMÍBO ČK), který po svém loňském druhém nejslabším výkonu 2449 uzavřel sázku, že překoná v letošním ročníku své osobní maximum 3122 bodů. K rekordu musel po zkažené výšce zaběhnout závěrečný běh na 1500 m za 5:38:91, což znamenalo překonat svůj osobní rekord o 32 sekund. S nevídanou podporou všech účastníků zůstal rekord (ale bohužel i závodník) ležet 10 metrů před cílem, kdy na časomíře svítilo 5:31 min.. Do cíle doklopýtal v čase 5:51:91, což stačilo na 3 069 bodů a 9. místo    

Mezi ženami svedly statečný boj o body a umístění dvě závodnice – čtyřnásobná účastnice Michaela Tůmová (TůMA CZ 1000) dosáhla výkonu těsně pod hranici 1000 bodů – konkrétně 978 bodů a brala zlato. Statečně bojovala i Lenka Ošmerovou-Koubová (SDH Dobřejovice) a jako nováček závodu si stanovila základní desetibojařský výkon 731 bodů

Výtečně si vedl i nejmladší závodník ve startovním poli Miroslav  Mikšl 1999 (Slavia Č. Budějoviceú, který se vešel do první dvacítky svým premiérovým desetibojařským výkonem těsně pod hranici 2000 bodů – konkrétně 1941 bodů. Smůlu na překážkách si vybral zase ostřílený pětinásobný účastník Tomáš Vařil (Jedličky ČK), který za polovinou tratě klopýtl a nedoběhl což jej možná stálo osobní rekord, za kterým zaostal o 64 bpdů. 

Po deseti disciplínách muži: 

 

1 4282 Kačírek Jiří SDHK (SDH Krasejovka) 85 4157    
2 1993 Blahout Ondřej JCU (JČU ČB) 93 3900    
3 3518 Syrový Petr GYMCK (Gymnázium ČK) 79 3638    
4 1993 Kouba Jindřich SDHD (SDH Dobřejovice) 93 3610    
5 944 Bartuška Radek SDHK (SDH Krasejovka) 85 3524    
6 1980 Boháč Vít MAL (Malšice) 80 3434    
7 1984 Kupský Michal TRO (Troubsko) 84 3197    
8 3305 Šlajferčík David GYMCK (Gymnázium ČK) 96 3075    
9 3122 Míka Jan SNOM (Šnomíbo ČK) 73 3068    
10 3310 Světlý Karel PROM (PRO.MED) 77 3059    
11 3295 Netušil Jiří SDHP (SDH Přísečná) 80 3043    
12 3296 Tůma Standa TUMA (TŮMA CZ 1000) 75 2881    
13 2903 Blažek Martin SKOB (SKOB Zlín) 75 2830    
14 1991 Čutka Václav BOM (Bomba k tyči) 91 2796    
15 2455 Ježek Martin VKBAL (VK Balet) 74 2602    
16 1971 Sup Vladimír HORO (Horoměřice) 71 2562    
17 2510 Prommer Jaroslav KOUM (Koumák o.s.) 79 2363    
18 2598 Ziegelbauer František CIGI ( Cigi-tým ČK) 64 2295    
19 1836 Hanus David VKBAL (VK Balet) 77 2021    
20 1999 Mikšl Miroslav SLAC (Slavia ČB) 99 1941    
21 1992 Chýna Radek BOM (Bomba k tyči) 92 1924    
22 1870 Vařil Tomáš JEDL (Jedličky ČK) 76 1806    
23 1966 Jalůvka Tomáš SOKP (Sokol Prosek Praha 9) 66 1770    
24 1903 Hofbauer Miroslav HOF (Hoffi Racers) 76 1707    
  1978 Boháč Lukáš CK (Český Krumlov) 78 1254 po pěti disc. DNF
  2536 Tůma Nikola TUMA (TŮMA CZ 1000) 75 1136 po pěti disc. DNF

 

Po deseti disciplínách ženy: 

 

Pořadí St. číslo Jméno Klub Ročník body
1 1029 Tůmová Michaela TUMA (TŮMA CZ 1000) 74 0977
2 1972 Ošmerová Koubová Lenka SDHD (SDH Dobřejovice) 72

 

0731

 

Další příspěvky připravujeme - postupně doplníme ke statistickým datům také informace ze zákulisí – fotografie , videa, postřehy momentky a tak dále. Čekejte je potupně je toho hodně. Honza Míka. Budu rád za fotky účastníků a diváků posílejte na mail mika@klimamedia.com, nebo volejte na tel: 602 195 702

 

VI. ROČNÍK 2010

 

VI.. ROČNÍK ŠNOMÍBO DESETIBOJ

TOMÁŠ DVOŘÁK ÚČASTNÍKEM, RÁDCEM I TRENÉREM V ZÁVODĚ AMATÉRŮ !!   

 

Na start VI. ročníku ŠNOMÍBO desetiboje se v tropickém počasí (oba dva dny přes 30 stupňů) postavilo 26 mužů a 8 žen z řad neregistrovaných závodníků.  Závod dokončilo 25 mužů a 7 žen.

 

Čestným hostem a nečekaným aktivním účastníkem, rádcem a trenérem pro celé startovní pole byl trojnásobný mistr světa v desetiboji a držitel druhého nejlepšího výkonu na světě (8994) Tomáš Dvořák!!! I když už trénuje v posledních letech „jen“ své svěřence, probudil v Českém Krumlově  srdce závodníka a nemohl závodu jen nečinně přihlížet J. Hned po příjezdu s manželkou Gábinou se zapojil do probíhající disciplíny - vrhu koulí. . . . Postupně se zapojoval do sedmi disciplín, ač si do Českého Krumlova nepřibalil ani tretry.. (100 m a dálku nestihl, 1500m vynechal). Amatérským sportovcům i dětským benjamínkům, kteří se účastnili doplňkového dětského víceboje, připravil Tomáš Dvořák nezapomenutelný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat!!! 

Děkujeme Tomáši a Gábině Dvořákovým za jejich prima přístup, přejeme hodně zdraví a trenérských úspěchů a věříme, že si naše českokrumlovské setkání ještě zopakujeme.   

           

 

Zde na tomto odkaze najdete článek z českokrumlovského deníku vč. fotografií a rozhovoru s Tomášem Dvořákem http://ceskokrumlovsky.denik.cz/ostatni_region/snomibo-desetiboj-prepisoval-rekordy20100713.html

 

 

 

V letošním ročníku byly závodníky vytvořeny následující rekordy ŠNOMÍBO desetiboje.

 

Absolutní výkon historie ŠNOMÍBO desetiboje překonal po 10 disciplíínách vítěz Petr Hladík (Rájov), který o 138 bodů navýšil výkon Oldy Švábenského ze IV. Ročníku (2008). Stanovil rekord ŠNOMÍBO desetiboje na hodnotu 3 935 bodů !!!

Letošní stupně vítězů:

Na "bedně" Petr Hladík (Rájov) a Nikola Šrámková (Kolín) 1. místo

Venca Lukš (REYTY) a Madla Kočová (Svatý Tomáš) 2. místo vlevo), 

Petr Syrový (Gymnpl Český Krumlov) a Lenka Mojžíšová (Mokrý Lom) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V mužích byly v VI. ročníku posunuty nové „rekordy“ neregistrovaných závodníků v disciplínách:

 

Koule              Petr Syrový (Gymnázium Český Krumlov)       9,73 m           469 bodů

Výška             Petr Syrový  (Gymnázium Český Krumlov)      166 cm         512 bodů

110 m př.      Petr Hladík (Rájov)                                                19,2 s.           415 bodů

Oštěp             Petr Hladík (Rájov)                                                40,01 m       442 bodů

 

V ženách byly posunuty nové „rekordy“ v disciplínách

400 m            Nikola Šrámková (Kolín)                                        73,85 s.        247 bodů

100 m př.      Nikola Šrámková (Kolín)                                        20,21 s         285 bodů

Disk                Lenka Mojžíšová  (Mokrý Lom)                            19,11 m        262 bodů

1500 m          Magda Kočová                                                    6,40,15 min.     291 bodů

 

Kompletní výsledky  vč. zařazení českokrumlovských výsledků Tomáše Dvořáka:

pdf_m Kompletní výsledková listina ročníku 2010.pdf (2,2 MB)

 

Další zpracované výsledky dle rozběhů (pozn. v kategorii žen v jednotlivých disciplínách je vedena závodnice Lenka Tůmová (SDK CK) pod jménem klubu SDKCK, stejně Jako Magda Kočová (tým SVTOM):

 pdf_m   Kompletní výsledková listina z oficiální časomíry.pdf (115 kB)

 

  Zde hledejte jen zajímavost, každý komu je přes 35 let dostane dle tabulek koeficient, který mu přepočte body dle věku Možná zajímavé srovnání – vysvětlivky najdete v příloze. Časem přidáme i excel. tabulku s uloženými koeficienty a výpisem všech disciplín ve veteránském hodnocení:

pdf_m   neoficiálni_vysledky_dle_veteranskych_tabulek 2010

Kompletní výsledky najdete na odkaze zde vč. zařazení českokrumlovských výsledků Tomáše Dvořáka.

 

 VI. ročník ŠNOMÍBO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH - Celkové pořadí po 10. disciplínách MUŽI:   

1

17

69

Petr Hladík

1975

Rájov

3935

2

4

3368

Venca Lukš

1973

REYTY

3554

3

19

41

Petr Syrový

1973

Gympl Český Krumlov

3490

4

1

3487

Pepa Dufek

1979

ČESKÝ KRUMLOV

3461

5

20

1976

Petr Liška 

1976

JIP Větřní

3370

6

13

1987

Standa Tůma

1975

TŮMA CZ

3296

7

25

6

Bartoloměj Tomka

1994

SDK ČK

3271

8

2

3390

Karel Juráň

1974

SVATÝ TOMÁŠ

3218

9

5

3122

Jan Míka

1973

ŠNOMÍBO ČK

2950

10

7

2811

Jiří Marek

1975

KOKOSI NA KLETI

2777

11

8

2780

Martin Blažek

1975

SK ZLÍN

2772

12

23

3

Martin Tůma

1992

TŮMA CZ

2710

13

9

2717

Pavel Borovička

1972

PRAHA

2679

14

14

1979

Nikola Tůma

1975

TŮMA CZ

2536

15

26

1964

František Ziegelbauer

1964

Gympl ČK

2536

16

12

2151

Jarda Prommer

1979

SOBĚŇÁCI

2510

17

10

2393

Michal Jílek

1979

ČESKÝ KRUMLOV

2392

18

24

1996

Martin Korčák

1996

SAM FIGHTERS

2094

19

18

123

Viktor Jelínek

1985

Dům barev ČK

1990

20

11

2364

Zdeněk Podpěra

1953

KŘEMŽE

1864

21

6

2982

 Martin Andršt

1978

SOBĚŇÁCI

1759

22

22

20

Míra Hofbauer

1976

3 promile team

1685

23

16

1640

Tomáš Vařil

1976

3‰ team

1600

24

21

7

Luboš Dolejš

1975

FC Demolice

1521

25

15

1926

Ivo Polák

1964

ČESKÝ KRUMLOV

1504

 VI. ročník ŠNOMÍBO DESETIBOJE NEREGISTROVANÝCH – Celkové pořadí po 10. disciplínách ŽENY

 

1

27

3102

Nikola Šrámková

1994

Sokol Kolín

2954

2

34

4

 Madla Kočová

1984

Svatý Tomáš

2469

3

28

2528

Lenka Mojžíšová

1977

MOKRÝ LOM

2371

4

29

1823

Lenka Tomková

1971

SDK ČK

1805

5

31

1997

Markéta Borovičková

1997

Praha

1474

6

30

1

Michaela Tůmová

1975

TŮMA CZ

1029

7

33

4

Petra Polanská 1983

1983

TŮMA CZ

598


HonzaM Archiv

  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy